Volby

Generál v Brně: prezidentského kandidáta přivítaly tisíce lidí

Kandidát na prezidenta republiky Petr Pavel zavítal po návštěvě Ostravy do Brna. Po krátkém zastavení v Divadle Bolka Polívky se přesunul k Janáčkovu divadlu...

Kandidát na prezidenta republiky Petr Pavel zavítal po návštěvě Ostravy do Brna. Po krátkém zastavení v Divadle Bolka Polívky se přesunul k Janáčkovu divadlu na mítink s Brňany. Podle pořadatelů mu přišlo vyjádřit sympatie a podporu na deset tisíc lidí.

Máme za sebou první kolo volby na nového prezidenta republiky. Výsledky v Brně kopírují celostátní výsledky. Obálku se jménem Petr Pavel vhodilo do volební urny 83 398 Brňanů a Brňanek a hlasovalo pro něj 42,57 procent těch, kteří se voleb zúčastnili.

Ministerstvo vnitra v pátek odpoledne oznámilo výsledky posouzení podpisových listin 21 kandidátů na prezidenta republiky, kteří je v zákonné lhůtě podali. Pro nedostatky vyřadilo 12 uchazečů, takže v souboji o hlavu státu se jich utká jen devět, stejně jako při volbách před pěti lety.

Na Brně-středu byla dnes uzavřena nová koaliční smlouva. K původně dohodnuté koalici ODS s TOP09 a ANO se připojí KDU-ČSL s hnutím STAN.

V Brně vznikne koalice vítězné ODS s TOP 09, ANO, KDU-ČSL se STAN, Pirátů a ČSSD. Všichni zástupci tak přijali nabídku primátorky a jedničky kandidátky ODS s TOP 09 Markéty Vaňkové (ODS) na vznik široké koalice, kterou zveřejnila ve čtvrtek.

Širší koalici spolu s ANO, KDU-ČSL se STAN, Piráty a ČSSD chce  primátorka Markéta Vaňková (ODS). Zdůvodnila to náročnými roky, které vedení Brna čekají.

Primátorka Vaňková provedla město nejtěžším obdobím polistopadové historie. Po covidu a přílivu uprchlíků z Ukrajiny musí Brno ustát také energetickou krizi. Jaká nabízí řešení a co plánuje pro další volební období?

Lídrem v letošních komunálních volbách do zastupitelstva MČ Brno-Židenice za Spojené ruce pro Julec a Šimice je Bc. Karel Bernášek. Jaké má vize pro městskou část?

Kandidáti na brněnského primátora se včera střetli hned ve dvou předvolebních debatách.

S jakými prioritami kandiduje do černovického zastupitelstva Ing. Radim Suchánek? Přečtěte si další z předvolebních rozhovorů.

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.