Sport

Kluziště a vyhlídkové kolo na Moraváku končí

Vydařenou sezónu má za sebou kluziště na Moravském náměstí, které si odbylo premiéru v nově zrekonstruovaném parku. Ledovou plochu otestovalo za tři měsíce...

Dnes máte poslední možnost využít kluziště na Moravském náměstí a také vyhlídkové kolo. Zítra začne demontáž obou atrakcí a pak se začne připravovat na jaro.

Do klubu, který na jaře sestoupil do druhé ligy, vstupuje investiční skupina Portiva. Od dosavadního vlastníka Václava Bartoňka získává minoritní podíl, který později navýší na 61 procent. Součástí transakce je také předkupní právo na zbylý podíl. Dalších pět procent akcií bude držet Regionální hospodářská komora Brno.

Brno se opět chystá na nevšední akci, která přiláká pozornost mnoha nadšenců bojových sportů. Brněnský boxerský klub LEON Boxing Academy se po úspěšném turnaji z loňského září rozhodl uspořádat další ročník. Letní ring Brno 2 se uskuteční v neděli čtvrtého června na náměstí Svobody, přímo v centru města.

Volnými tréninky jednotlivých tříd byl v pátek zahájen první jarní mezinárodní podnik nové sezony. O první body Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích se motocykloví závodníci ze 14 zemí utkají až do neděle při Jarní ceně Brna.

Vyostřenou situaci ohledně budoucnosti fotbalového stadionu za Lužánkami zmírnilo středeční setkání brněnské fotbalové legendy Petra Švancary s vedením města.

Běh Lužánkami je jedním z nejstarších běhů u nás. Koná se už od roku 1946. Navazuje na předválečnou tradici brněnských vytrvalců a jejich soutěží. Když zanikl Běh Brnem, který byl pořádán od roku 1919 do druhé světové války, založili atleti Sokola Brno současný závod Běh Lužánkami. Zdejší park a vyhovující délka i terén dovolily pořadateli závodu rozšířit program závodu pro všechny věkové kategorie.

Fanoušci fotbalové Zbrojovky sepsali petici za stadion v lokalitě za Lužánkami. Reagují tak na nedávné oznámení vedení města, že legendární stadion má narušenou statiku a není vyloučena jeho demolice. K dnešnímu dni má on-line petice dostupná na petičním webu petice.com skoro šest tisíc podpisů.

Řetěz, zámek a cedule s nápisem „Radě města Brna vstup zakázán“.
Tímto krokem protestují fanoušci proti plánovanému zbourání fotbalového stadionu za Lužánkami.

Už v úterý 17. ledna ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA v Brně vyvrcholí Pohár Českého florbalu! O první trofej roku 2023 se poperou dva ženské a dva mužské týmy. Pohárové finále ale neláká jen na zápasy, diváky čeká bohatý doprovodný program, vstupenky jsou stále k dispozici.

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno oslaví zítra 110 let od svého založení. Co na jeho fanoušky čeká?

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.