Kultura

Kluziště a vyhlídkové kolo na Moraváku končí

Vydařenou sezónu má za sebou kluziště na Moravském náměstí, které si odbylo premiéru v nově zrekonstruovaném parku. Ledovou plochu otestovalo za tři měsíce...

Dnes máte poslední možnost využít kluziště na Moravském náměstí a také vyhlídkové kolo. Zítra začne demontáž obou atrakcí a pak se začne připravovat na jaro.

Ve dnech 22. a 23. února proběhne v brněnském Divadle Husa na provázku divadelní představení Vojna. Inscenaci připravilo brněnské Gymnázium Pavla Křížkovského ke 2. výročí ruské invaze na Ukrajinu.

Výstava Druhá tvář Brna představuje nejvýznamnější německé malíře, narozené v osmdesátých letech 19. století, kteří se narodili v Brně nebo v něm od dětství vyrůstali. Byli vrstevníky ikonických postav českého moderního malířství jako Antonín Procházka, Jaroslav Král nebo Emil Filla.

Druhý ročník mezinárodního festivalu židovské kultury opět oživí od 31. srpna do 3. září Brno židovskou kulturou. Program čtyř festivalových dnů je složený z výstav, přednášek, besed, koncertů, workshopů, LARPu, divadelních představení a vystoupení osobností judaismu.

Chcete se přenést do 17. století, prožít historickou bitvu, průvod vojenských jednotek městem a další zajímavý program? Nenechte si ujít Den Brna 2023, který od pátku do neděle opět připomene slavné vítězství Brňanů.

Retrospektivní výstava Jsem fotograf má být poctou tomuto brněnskému fotografovi, jehož dílo ovšem hranice regionu a České republiky dalece přesahuje. Umělec, který se snažil skrz fotoaparát zachytit svět v lepším světle, než ve kterém se ve skutečnosti žilo. Muzeum města Brna představuje fotografie Miloše Budíka v retrospektivní dvojvýstavě, která probíhá jak ve vile Tugendhat, tak na hradě Špilberku.

Herce na pódiu Mahenova divadla vystřídali během prázdnin jiní mistři ve svém oboru. Na místě, kde v sezoně bývají sedačky, je nyní lešení, po němž se pohybují pracovníci firem, které se zabývají rekonstrukcemi. Zásadní opravou prochází především centrální lustr, tedy jedna z dominant divadelního sálu.

Prázdniny jsou v plném proudu a po horkém dni je příjemným letním ochlazením třeba večerní návštěva letního kina. V Brně je nich v provozu 31 a v červenci jsou začátky představení ve 21.30 hodin.

Multižánrový festival Uprostřed zve od 27. června do 23. srpna všechny přátele divadla, hudby a dobré zábavy. To vše zájemci najdou v centru města, především na koncerty, workshopy, tančírny cimbál i divadelní představení. To vše festival nabídne v centru města, především v parku na Moravském náměstí, v Denisových sadech a na nádvoří Staré radnice.

Upravené zadávací podmínky k zakázce na stavební práce „Výstavba Janáčkova kulturního centra v Brně“, které v lednu schválilo představenstvo Brněnských komunikací, ve středu schválila také Rada města Brna. Výběr dodavatelské firmy tak může být zahájen.

 

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.