Kultura

Ve čtvrtek začíná druhý ročník festivalu židovské kultury Štetl Fest

Druhý ročník mezinárodního festivalu židovské kultury opět oživí od 31. srpna do 3. září Brno židovskou kulturou. Program čtyř festivalových dnů je složený z...

Druhý ročník mezinárodního festivalu židovské kultury opět oživí od 31. srpna do 3. září Brno židovskou kulturou. Program čtyř festivalových dnů je složený z výstav, přednášek, besed, koncertů, workshopů, LARPu, divadelních představení a vystoupení osobností judaismu.

Chcete se přenést do 17. století, prožít historickou bitvu, průvod vojenských jednotek městem a další zajímavý program? Nenechte si ujít Den Brna 2023, který od pátku do neděle opět připomene slavné vítězství Brňanů.

Retrospektivní výstava Jsem fotograf má být poctou tomuto brněnskému fotografovi, jehož dílo ovšem hranice regionu a České republiky dalece přesahuje. Umělec, který se snažil skrz fotoaparát zachytit svět v lepším světle, než ve kterém se ve skutečnosti žilo. Muzeum města Brna představuje fotografie Miloše Budíka v retrospektivní dvojvýstavě, která probíhá jak ve vile Tugendhat, tak na hradě Špilberku.

Herce na pódiu Mahenova divadla vystřídali během prázdnin jiní mistři ve svém oboru. Na místě, kde v sezoně bývají sedačky, je nyní lešení, po němž se pohybují pracovníci firem, které se zabývají rekonstrukcemi. Zásadní opravou prochází především centrální lustr, tedy jedna z dominant divadelního sálu.

Prázdniny jsou v plném proudu a po horkém dni je příjemným letním ochlazením třeba večerní návštěva letního kina. V Brně je nich v provozu 31 a v červenci jsou začátky představení ve 21.30 hodin.

Multižánrový festival Uprostřed zve od 27. června do 23. srpna všechny přátele divadla, hudby a dobré zábavy. To vše zájemci najdou v centru města, především na koncerty, workshopy, tančírny cimbál i divadelní představení. To vše festival nabídne v centru města, především v parku na Moravském náměstí, v Denisových sadech a na nádvoří Staré radnice.

Upravené zadávací podmínky k zakázce na stavební práce „Výstavba Janáčkova kulturního centra v Brně“, které v lednu schválilo představenstvo Brněnských komunikací, ve středu schválila také Rada města Brna. Výběr dodavatelské firmy tak může být zahájen.

 

Magický večer v kulturních institucích nabídne výjimečnou atmosféru muzeí a galerií v čase, kdy jsou jejich brány obvykle již uzavřeny. Připraven je bohatý program plný zábavy a umění, který si pro návštěvníky připravilo 27 brněnských institucí. Nově se letos zapojila i zoologická zahrada. Organizátorem a garantem Brněnské muzejní noci je Moravská galerie.

Muzeum města Brna připravilo ve spolupráci s Národním centrem nábytkového designu výstavu k 100. výročí narození legendárního designéra nábytku Jaroslava Šmídka. Jeho tvorba je ke shlédnutí ve vile Tugendhat až do 4.6.

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne divákům i letos inscenace význačných zahraničních souborů a také to nejzajímavější z české divadelní scény.

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.