Doporučené

Moravské náměstí: zrekonstruovaný park získal další ocenění

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí má na kontě další úspěch. Odborná porota mu udělila zvláštní cenu v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje 2023....

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí má na kontě další úspěch. Odborná porota mu udělila zvláštní cenu v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje 2023. Jedná se již o třetí ocenění, které park získal.

Veřejnosti dostupné jeskyně letos zahájí jarní sezónu dříve. Pět jeskyní Moravského krasu (Balcarka, Kateřinská, Punkevní, Sloupsko-šošůvské a Výpustek), Jeskyně Na Turoldu u Mikulova a Bozkovské dolomitové jeskyně v Podkrkonoší otevřou dle prodloužené otevírací doby pro duben již od Velkého pátku 29. března.

Ze známé budovy u Hlavního nádraží brzy zmizí logo cestovní kanceláře Čedok. Ta s městem ukončila smlouvu. Magistrát teď prostřednictvím městské firmy CD CENTRUM COMS hledá nového nájemce.

První ozdobné prvky na vrchol jižní stěny kostela sv. Jakuba vyzvedl v pondělí čtyřiadvacetitunový jeřáb. Jde o takzvané vimperky. Původně farnost předpokládala, že bude stačit oprava těch původních, ukázalo se však, že jsou v horším stavu, než se čekalo.

Počátkem října loňského roku zadržela Národní centrála boje proti organizovanému zločinu celkem osm osob podezřelých ze zapojení do machinací s obecními byty v městské části Brno-střed. Do vyšetřování zasáhlo v tomto týdnu Nejvyšší státní zastupitelství a dvěma osobám zrušilo obvinění.

Filharmonie Brno včera odehrála nejzásadnější koncert své novodobé historie. V newyorské Carnegie Hall představila netradiční program kombinující českou a americkou hudbu: Martinů, Janáčka a Glasse. Symfonie č. 12 „Lodger“ se stala událostí večera, zazněla totiž v newyorské premiéře a navíc za účasti autora Philipa Glasse.

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.