Události

Generál v Brně: prezidentského kandidáta přivítaly tisíce lidí

Kandidát na prezidenta republiky Petr Pavel zavítal po návštěvě Ostravy do Brna. Po krátkém zastavení v Divadle Bolka Polívky se přesunul k Janáčkovu divadlu...

Kandidát na prezidenta republiky Petr Pavel zavítal po návštěvě Ostravy do Brna. Po krátkém zastavení v Divadle Bolka Polívky se přesunul k Janáčkovu divadlu na mítink s Brňany. Podle pořadatelů mu přišlo vyjádřit sympatie a podporu na deset tisíc lidí.

Máme za sebou první kolo volby na nového prezidenta republiky. Výsledky v Brně kopírují celostátní výsledky. Obálku se jménem Petr Pavel vhodilo do volební urny 83 398 Brňanů a Brňanek a hlasovalo pro něj 42,57 procent těch, kteří se voleb zúčastnili.

Ministerstvo vnitra v pátek odpoledne oznámilo výsledky posouzení podpisových listin 21 kandidátů na prezidenta republiky, kteří je v zákonné lhůtě podali. Pro nedostatky vyřadilo 12 uchazečů, takže v souboji o hlavu státu se jich utká jen devět, stejně jako při volbách před pěti lety.

Na Brně-středu byla dnes uzavřena nová koaliční smlouva. K původně dohodnuté koalici ODS s TOP09 a ANO se připojí KDU-ČSL s hnutím STAN.

V Brně vznikne koalice vítězné ODS s TOP 09, ANO, KDU-ČSL se STAN, Pirátů a ČSSD. Všichni zástupci tak přijali nabídku primátorky a jedničky kandidátky ODS s TOP 09 Markéty Vaňkové (ODS) na vznik široké koalice, kterou zveřejnila ve čtvrtek.

Širší koalici spolu s ANO, KDU-ČSL se STAN, Piráty a ČSSD chce  primátorka Markéta Vaňková (ODS). Zdůvodnila to náročnými roky, které vedení Brna čekají.

Primátorka Vaňková provedla město nejtěžším obdobím polistopadové historie. Po covidu a přílivu uprchlíků z Ukrajiny musí Brno ustát také energetickou krizi. Jaká nabízí řešení a co plánuje pro další volební období?

Lídrem v letošních komunálních volbách do zastupitelstva MČ Brno-Židenice za Spojené ruce pro Julec a Šimice je Bc. Karel Bernášek. Jaké má vize pro městskou část?

Kandidáti na brněnského primátora se včera střetli hned ve dvou předvolebních debatách.

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.