Brno-střed povede koalice ODS, ANO a KDU-ČSL

autor: | 2. 11. 2022 | Články, Volby

Foto: Brněnský hlas

Podle posledních informací z radnice centrální městské části byla dnes uzavřena koaliční smlouva mezi ODS s TOP09, hnutím ANO a KDU-ČSL se Starosty a nezávislými. Nové vedení radnice bude kopírovat půdorys stávajícího vedení, které tvořila právě ODS s hnutím ANO a lidovci.

Ustavení nového vedení radnice největší městské části pozdržela žaloba hnutí Fakt Brno, které skončilo těsně pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do zastupitelstva. Žalobě nového hnutí, které se kromě Brna-střed ucházelo také o posty v Zastupitelstvu města Brna, soud nakonec nevyhověl.

První schůze nově zvolených zastupitelů se koná zítra. Přesto je už v tuto chvíli jasné, že se změní politická odpovědnost za jednotlivé gesce. Původní koalice byla dohodnutá pouze mezi ODS s TOP09 a hnutím ANO. Lidovci s hnutím STAN se ke koalici připojili až později i přesto, že původně vytvořili vyjednávací blok s Piráty, Zelenými a hnutím Žít Brno. Právě lidovci budou mít na starost oblast bytové politiky, která je pod drobnohledem médií s ohledem na probíhající trestní stíhání bývalého předsedy bytové komise Otakara Bradáče z ODS. Toho policie spolu s dalšími osobami viní z manipulací při obsazování městských bytů.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.