Články

SAKO Brno hledá zaměstnance – otevře druhou směnu na třídicí lince

Už téměř sedm tisíc tun plastu a kovových obalů vytřídila automatická třídicí linka v Brně od zahájení pravidelného provozu v březnu tohoto roku. Odpadová a...

Už téměř sedm tisíc tun plastu a kovových obalů vytřídila automatická třídicí linka v Brně od zahájení pravidelného provozu v březnu tohoto roku. Odpadová a svozová společnost SAKO Brno počítá s tím, že do konce prosince ještě nejméně tisíc tun přibyde. Vytížení linky je velké, o vytříděné druhotné suroviny je zájem, proto SAKO Brno hledá zaměstnance pro spuštění druhé směny.

Narozeniny a úmrtí slavných osobností i zásadní dějinné okamžiky z historie Brna. V našem pravidelném kalendáriu najdete všechny podstatné milníky brněnských dějin.

Technické muzeum v Brně připravilo unikátní výstavu s názvem Fotografie pod vodou, kterou mohou návštěvníci zhlédnout od středy do 31. března příštího roku v budově muzea v Králově Poli. Návštěvníci se seznámí s technikou pro fotografování a natáčení pod vodou a uvidí řadu fotografií a videí.

Za prvních deset měsíců odbavili pracovníci Letiště Brno 664 tisíc cestujících, čímž překonali dosavadní dvanáct let starý rekord. Tehdy to bylo 558 tisíc pasažérů.

Brněnská historie se pojí s řadou významných událostí. Jako každou neděli nabízíme přehled všeho důležitého a zajímavého, co se událo v uplynulém týdnu.

Dopravní podnik města Brna podepsal se společností Škoda Transportation na začátku předloňského roku rámcovou dohodu, která dopravci umožňovala levně nakoupit až 40 tramvají. V minulých dnech ale obě strany podepsaly dodatek ke smlouvě, který cenu za jednu tramvaj navyšuje z původních bezmála 60 na více než 75 milionů korun.

Postupně napojí 15 kolejí vedoucích z vozovny na jednu centrální a dále na trasu jedničky směrem na Mendlovo náměstí. Celková délka rozvětvení je pětadevadesát metrů a je největší, jaké lze v tramvajových vozovnách v republice vidět. Svým rozsahem se jedná v Česku o unikátní stavbu.

Kompletně připraven pro veřejnost je komplex Bazénů Lužánky. O víkendu prošel zatěžkávací zkouškou. Kometa Brno zde pořádala 54. ročník Grand Prix Brna v plavání. Prvním plavcům z řad veřejnosti se otevírá v pondělí odpoledne. Dostavba a rekonstrukce trvala 16 měsíců a stála více než 444 milionů korun.

Jako každou neděli vám přinášíme přehled významných událostí z historie Brna.

Návštěvníky čeká od 2. do 5. listopadu pestrá nabídka s akcentem na možnosti aktivního trávení volného času a gastronomickou turistiku. Zástupci regionů České republiky, Slovenska či Polska, tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře nabídnou nevšední zážitky za veletržní ceny.

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.