Články

Zájemci nahlédnou v sobotu do útrob Brněnské přehrady

U příležitosti Světového dne vody uspořádá Povodí Moravy den otevřených dveří. Na jižní Moravě bude program u Brněnské přehrady a vodní nádrže Znojmo. Zájemci...

U příležitosti Světového dne vody uspořádá Povodí Moravy den otevřených dveří. Na jižní Moravě bude program u Brněnské přehrady a vodní nádrže Znojmo. Zájemci mohou nahlédnout do vnitřních prostor přehrad 25. března, prohlídky s průvodcem začnou v 9 a skončí ve 14 hodin.

Dopravní podnik města Brna zahájil stavbu nové tramvajové smyčky. Do finále se také blíží stavba nového tunelu v Žabovřeské. Provoz s cestujícími by měl být zahájen v květnu.

Podle informací zveřejněných na serveru iDnes.cz byl z vazby propuštěn Otakar Bradáč. Tento vlivný člen brněnské ODS byl vzat do vazby spolu s realitním makléřem Zdeňkem Červinkou v souvislosti s kauzou údajného ovlivňování přidělování městských bytů za úplatky.

Nachází se blízko centra obklopen přírodou s krásným výhledem na Špilberk, Žlutý kopec a panorama města. Sportovně-rekreační areál na Kraví hoře se stal oblíbeným místem relaxace a odpočinku nejen pro Brňany, ale i návštěvníky z širokého okolí. Na podzim minulého roku zde přibylo nové wellness centrum, které dosud navštívilo na osm tisíc zájemců.

Fanoušci fotbalové Zbrojovky sepsali petici za stadion v lokalitě za Lužánkami. Reagují tak na nedávné oznámení vedení města, že legendární stadion má narušenou statiku a není vyloučena jeho demolice. K dnešnímu dni má on-line petice dostupná na petičním webu petice.com skoro šest tisíc podpisů.

S novým omezením a komplikacemi musejí ode dneška počítat řidiči a cestující v Brně. Změny se dotknou zastávek autobusových linek od Pisárek i opačným směrem. Rekonstrukce velkého městského okruhu v ulici Bauerova u výstaviště, zahájení výstavby parkovacích ploch u plánované multifunkční haly a další práce v této lokalitě si vyžádaly změny v organizaci dopravy.

Uplynulý týden byl opět bohatý na významná výročí. Přečtěte si naše pravidelné kalendárium.

Historie elektronové mikroskopie v Brně se začala psát v roce 1947, kdy byly dodány první dva elektronové mikroskopy. Podle nich začali vědci na půdě Ústavu teoretické a experimentální elektrotechniky VUT experimentovat s elektronovými čočkami.

První jarní den, tedy jarní rovnodennost, začne sice až 20. března, ve 22 hodin a 24 minuty, ale brněnská zoo ho přivítá už tuto sobotu. Návštěvníci se mohou těšit na symbolické vyhnání zimy v podobě Morany, na zdobení líta, soutěžní stezku pro děti, malování na obličej nebo speciální komentovaná krmení.

Se zahájením stavební sezony začaly v Brně také práce na rozšíření dálnice D1 na šest pruhů. Spolu se skrývkou zeminy a přípravou stavby byl zahájen i archeologický průzkum lokality. Archeologové už odkryli zhruba patnáct objektů prastarého sídliště. Osada z období staršího eneolitu (přibližně čtyři tisíce let před naším letopočtem) zaujala odborníky svým uspořádáním.

Načíst další

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.