Kometa Brno a ARENA BRNO podepsaly rámcovou smlouvu. Otevírá cestu do nové T ARENY

autor: | 23. 6. 2026 | Články

Foto: ARENA BRNO

Hokejový klub HC Kometa Brno a městská společnost ARENA BRNO, která bude provozovat novou T ARENU na brněnském výstavišti, podepsaly rámcovou smlouvu o spolupráci. Dokument vytváří základní podmínky pro dlouhodobé působení historicky nejúspěšnějšího českého hokejového klubu v nové multifunkční hale a potvrzuje společný zájem obou stran na rozvoji vrcholového sportu v Brně.

Smlouvu během společného jednání podepsali majitel HC Kometa Brno Libor Zábranský a předseda představenstva společnosti ARENA BRNO a radní města Brna pro dopravu a správu městských účastí Petr Kratochvíl.

Podpis dohody představuje důležitý krok na cestě k přesunu Komety do nové arény. Klub i provozovatel haly nadále pracují na dokončení všech potřebných náležitostí, aby se mohl naplnit plán zahájit hokejový provoz již na začátku příštího roku.

„Začátkem května jsem veřejně řekl, že cílem je, aby Kometa odehrála své první utkání v nové multifunkční aréně 10. ledna příštího roku proti Spartě. Stále ještě existují záležitosti, které je potřeba doladit, ale dnešní podpis rámcové smlouvy beru jako důležitý krok k tomu, abychom zmiňovaný plán naplnili,“ uvedl Libor Zábranský.

Podle Petra Kratochvíla bude působení Komety jedním z klíčových pilířů fungování nové haly. T ARENA nabídne moderní zázemí odpovídající současným evropským standardům a zároveň výrazně navýší kapacitu pro domácí utkání brněnského klubu.

„Podpis smlouvy s HC Kometa Brno je pro nás významným okamžikem. Kometa je dlouhodobě symbolem brněnského sportu a její působení v T ARENĚ vnímáme jako důležitý krok pro budoucí fungování celé haly. Jsme přesvědčeni, že nové zázemí přinese fanouškům i hráčům komfort odpovídající nejvyšším standardům moderních evropských hal. Navíc bude kapacita domácích utkání Komety navýšena o několik tisíc míst, sledovat je bude více než 12 300 diváků. Těšíme se na spolupráci a věřím, že fanoušci zaplní T ARENU do posledního místa. Chtěl bych také poděkovat mým kolegům a právníkům za jejich maximální součinnost,“ sdělil Petr Kratochvíl, předseda představenstva společnosti ARENA BRNO.

Význam dohody zdůraznila také primátorka města Brna Markéta Vaňková. Podle ní se podpis smlouvy řadí mezi důležité milníky celého projektu nové multifunkční haly.

„Podpis rámcové smlouvy s Kometou je dalším důležitým milníkem projektu T ARENY. Brno získává moderní multifunkční halu, která bude důstojným domovem vrcholového sportu i místem pro významné kulturní a společenské události. Jsem ráda, že právě Kometa bude součástí jejího příběhu od samého začátku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rámcová smlouva vymezuje základní principy spolupráce mezi oběma subjekty. Týká se především využívání haly pro extraligové zápasy, marketingové spolupráce a koordinace provozu.

T ARENA vzniká v areálu brněnského výstaviště a po dokončení se zařadí mezi nejmodernější multifunkční haly ve střední Evropě. Vedle hokejových utkání bude hostit koncerty, kulturní akce, kongresy i další významné události. Díky svému rozsahu, modernímu pojetí a širokým možnostem využití má ambici stát se jedním z hlavních center sportovního, kulturního a společenského dění v České republice a zároveň posílit postavení Brna na domácí i mezinárodní scéně.

Zdroj: Jan Hofman

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.