Nerudová bude mít v boji o Hrad osm soupeřů

autor: | 25. 11. 2022 | Články, Volby

Foto: Jakub Plíhal

Ministerstvo vnitra v pátek odpoledne oznámilo výsledky posouzení podpisových listin 21 kandidátů na prezidenta republiky, kteří je v zákonné lhůtě podali. Pro nedostatky vyřadilo 12 uchazečů, takže v souboji o hlavu státu se jich utká jen devět, stejně jako při volbách před pěti lety.

Mezi těmi, kteří splnili všechny potřebné náležitosti, je také Danuše Nerudová. Narodila se 4. ledna 1979 v Brně. Je ekonomkou a vysokoškolskou pedagožkou, bývalou předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody, v letech 2018 až 2022 byla rektorkou Mendelovy univerzity v Brně.

Po pěti měsících od zahájení kampaně odevzdala petici s více než 80 tisíci podpisy. Sponzorsky se ji rozhodlo podpořit mnoho vlivných osobností. Například podnikatel a investor Jiří Hlavenka, spoluzakladatel Partners Financial Services Petr Borkovec nebo společnost Inexad – provozovatel řetězce s hračkami Hamleys v České republice.

Danuše Nerudová je nezávislou kandidátkou, není členkou žádné politické strany. Podpisy na svoji kandidaturu získala jen od občanů na předvolebních cestách a mítincích po celé republice.

S manželem Robertem, spolumajitelem advokátní kanceláře Havel & Partners, jsou spolu přes pětadvacet let a mají dva syny Filipa a Daniela, kteří se do kampaně už aktivně zapojili. Když zrovna nepracuje, zajde na ryby, v sezoně na houby a také sleduje sport. Je fanynkou brněnských sportovních klubů – hokejové Komety a fotbalové Zbrojovky.

Pokud by svoje soupeře porazila, stala by se v historii země první prezidentkou a zároveň prvním Brňanem, který by usedl na Pražském hradě.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.