Nerudová bude mít v boji o Hrad osm soupeřů

autor: | 25. 11. 2022 | Články, Volby

Foto: Jakub Plíhal

Ministerstvo vnitra v pátek odpoledne oznámilo výsledky posouzení podpisových listin 21 kandidátů na prezidenta republiky, kteří je v zákonné lhůtě podali. Pro nedostatky vyřadilo 12 uchazečů, takže v souboji o hlavu státu se jich utká jen devět, stejně jako při volbách před pěti lety.

Mezi těmi, kteří splnili všechny potřebné náležitosti, je také Danuše Nerudová. Narodila se 4. ledna 1979 v Brně. Je ekonomkou a vysokoškolskou pedagožkou, bývalou předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody, v letech 2018 až 2022 byla rektorkou Mendelovy univerzity v Brně.

Po pěti měsících od zahájení kampaně odevzdala petici s více než 80 tisíci podpisy. Sponzorsky se ji rozhodlo podpořit mnoho vlivných osobností. Například podnikatel a investor Jiří Hlavenka, spoluzakladatel Partners Financial Services Petr Borkovec nebo společnost Inexad – provozovatel řetězce s hračkami Hamleys v České republice.

Danuše Nerudová je nezávislou kandidátkou, není členkou žádné politické strany. Podpisy na svoji kandidaturu získala jen od občanů na předvolebních cestách a mítincích po celé republice.

S manželem Robertem, spolumajitelem advokátní kanceláře Havel & Partners, jsou spolu přes pětadvacet let a mají dva syny Filipa a Daniela, kteří se do kampaně už aktivně zapojili. Když zrovna nepracuje, zajde na ryby, v sezoně na houby a také sleduje sport. Je fanynkou brněnských sportovních klubů – hokejové Komety a fotbalové Zbrojovky.

Pokud by svoje soupeře porazila, stala by se v historii země první prezidentkou a zároveň prvním Brňanem, který by usedl na Pražském hradě.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.