Suchánek z ANO: Chci v Černovicích senior taxi za symbolické jízdné

autor: | 15. 9. 2022 | Exkluzivně, Volby

Foto: ANO

Hnutí ANO kandiduje v letošních komunálních volbách v MČ Brno-Černovice  samostatně, jiné strany a hnutí se naopak spojují či kandidují pod jinou značkou. Neuvažoval jste také o koaliční spolupráci s nějakou stranou nebo hnutím?

Hnutí ANO v Černovicích o žádném předvolebním spojení neuvažovalo. Věříme si, že uděláme velmi dobrý volební výsledek i samostatně.

 

Co Vás osobně přivedlo do politiky? Máte nějaké dosavadní zkušenosti z veřejného života?

Do politiky jsem vstoupil proto, protože to dlužím čestným a slušným občanům. Cítím potřebu uplatnit své životní zkušenosti jak ze soukromé, tak ze státní sféry, kde se dlouhodobě pohybuji.  

Dále mohu říci, že již mnoho let ve svém volném čase působím v Armádě České republiky, a to ve složkách aktivních vojenských záloh v pozici velitele. Zde se účastním vojenských cvičení a v rámci svých možností se tedy podílím na zvýšení obranyschopnosti naší republiky. Dnešní bezpečnostní situace ukazuje, že moje angažovanost v této oblasti může být užitečná.

Také jsem dlouholetým dárcem krve. Letos v květnu mi byla udělena Českým červeným křížem Zlatá medaile prof. MUDr. Jana Jánského. Jsem velice rád, že mohu pomoci zachraňovat lidské životy.

 

Jaké jsou konkrétní programové priority hnutí ANO pro městskou část? Na jaké téma chcete klást největší důraz?

Jako hlavní prioritu považujeme zvládnutí energetické krize. Vzhledem k tomu, že vláda České republiky zastropovala ceny energií na vysoké cenové hladině, občané naléhavě potřebují naši pomoc. Mimo jiné v průběhu celého volebního období nebudeme zvedat nájemné v obecních bytech a to ani o inflační doložku, pokud je zanesena v nájemní smlouvě.

Myslíme i na naše starší spoluobčany, kde budeme usilovat o vznik SENIOR TAXI, a to za symbolické jízdné. Bude to sloužit našim seniorům jako dopravní alternativa pro cesty k lékaři. Myslíme i na bezpečnost, zasadíme se o rozšíření stávajícího kamerového systému.

Nechceme zapomínat na investice i do Starých Černovic, kupříkladu budeme usilovat o revitalizaci parku na Faměrově náměstí.

 

Projekt SENIOR TAXI může být finančně poměrně náročný, jak jej chcete financovat?

Pískovna Černovice v současné době dosahuje velmi slušných zisků, náklady na provoz SENIOR TAXI by z čistého zisku ukrojily pouze 5-7%.

 

Existuje nějaká strana nebo hnutí, se kterou byste odmítali v zastupitelstvu spolupracovat a proč? A s kým byste naopak spolupráci preferovali?

Mohu říci, že nevylučujeme spolupráci s žádnými politickými partnery. Prioritou pro nás bude prosadit maximum z našeho volebního programu a tím se tedy budeme řídit.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.