Aktivisté zablokovali parkování v centru

autor: | 13. 9. 2022 | Články, Exkluzivně

Foto: Brněnský hlas

Aktivisté z hnutí Limity jsme my zablokovali v úterý dopoledne parkovací místo na Šilingrově náměstí. Na zemi umístily deky, koberce, piknikový koš a květiny. Podle aktivistů se jednalo o uměleckou performanci doplněnou o stolek s peticí.

“Přetvořili jsme jedno z miliónu parkovacích míst v Brně na obývací pokoj”, uvedl aktivista, který se představil jako Marek Šoška. „Ukazujeme tím, že veřejný prostor se dá využít i jinak než pro parkování aut, kterých je ve městě moc“, dodal.

K přesunutí protestní akce mimo parkovací místo se snažil aktivisty přesvědčit radní Brna-střed pro dopravu Jan Mandát (ODS), který na místo přišel z nedaleké radnice. “Nejsou schopni pochopit, že petiční stánek nemohou umístit na parkovací místa”, povzdechl si radní. Dodal, že respektuje právo aktivistů na vyjádření názoru, ale domnívá se, že tato akce občany spíše naštve než osloví, protože blokují časově omezené místo pro návštěvníky centra města. “To je ten skvělý pan Mandát ze spolku Brno autem”, rozvášnil se hlasitě jeden z aktivistů na adresu přítomného radního.

Happening vyvolával mezi kolemjdoucími rozličné emoce. Několik lidí podepsalo petici, jiní vyjadřovali s aktivisty nesouhlas. “Já jsem pro auta”, volal na účastníky akce procházející pán. Další na jejich adresu uvedl, že protest nechápe a že by jim policie měla dát pokutu.

“Za asistence strážníků a tajemníka úřadu jsme se nakonec domluvili, že aktivisté zabrané parkovací místo opustí a přesunou se”, uvedl k závěru celé akce radní Mandát.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.