Rozhovor – Spojené ruce pro Julec a Šimice

autor: | 17. 9. 2022 | Články, Volby

Foto: Karel Bernášek

Lídrem v letošních komunálních volbách do zastupitelstva MČ Brno-Židenice za Spojené ruce pro Julec a Šimice je Bc. Karel Bernášek. 

 

Jak vnímáte práci současného vedení městské části a co chcete jako kandidát na starostu prosadit?

Současné vedení vnímám jako zcela zmatené. Vlastně se koalice před nějakou dobou fakticky rozpadla. Jde o rozpory mezi jednotlivci. Vlastně je zajímavé, jaké škatulata se ve stranách udály a kdo za koho letos kandiduje. Ale to by bylo sice zajímavé, ale velice dlouhé a pro čtenáře asi zamotané.

Rád bych, aby byly ulice čisté a veřejný mobiliář dostával včasnou a průběžnou údržbu a modernizaci. To je například, aby se lavičky půl roku nerozpadaly, aby dětská hřiště neměla rozpadlé oplocení a aby v nich byly moderní prvky. Je toho hodně do čeho se musí píchnout.

 

Jaký ze současných židenických projektů byste případně v novém volebním období zrušili a co by bylo naopak váš prioritní záměr, který byste chtěli prosadit?

Rušit určitě nic, bez důkladného seznámení. Je spousta projektů, o kterých se před volbami mluví, ale vlastně jsou to jen vzdušné zámky. Viz. záměr na stavbu nové školky pod Bílou horou.

Jak jsem už psal, je to moderní, bezpečný a udržovaný veřejný prostor. Například chybí vodní prvky. Máme jeden na Juliánovském náměstí, ale je zatím jediný. Určitě chybí veřejná pítka, nebo vodní mlha, která by mohla být příjemným prvkem v letních teplotách a zatraktivnila by pobyt v dané lokalitě. V neposlední řadě je to naučná stezka na Bílé hoře.

 

Existuje nějaká strana nebo hnutí, se kterou byste odmítali v zastupitelstvu spolupracovat a proč? A s kým byste naopak spolupráci preferovali?

Nedá se ukázat na stranu nebo hnutí. Spíše jde o jednotlivé kandidáty. To všechno se bude řešit po volbách. Ačkoliv jsou zde určité animozity, proto také tolik převlečených kabátů, jde především o budoucnost městské části. Preferujeme ty, kteří nemají za sebou skandály, či podezření na pochybné a hrubé jednání.

 

Velkým problémem dnešní doby je všeobecné zdražování a strach občanů z chudoby spojené s enormním zvýšením životních nákladů. Jste připraveni pomoci občanům například se zdražováním energií a případně jak?

Toto je otázka na stát. Městská část, jako zřizovatel ZŠ a MŠ, může a měla by garantovat dostatečné finanční prostředky na jejich provoz. To je jedna z naších priorit. Především už nyní by měly školy vědět, že se s nimi v rozpočtu počítá. Dále muže zřizovatel dát příspěvek na plavání, případně na obědy dětí.

 

Do vašeho zastupitelstva kandiduje 10 uskupení. Jakou máte představu o tom jak to vlastně dopadne? Uspějí všechny strany a bude těžké sestavit koalici?

Bude to nesmírně těžké. Určitě počítám, že bude v zastupitelstvu tak 8 stran a hnutí. Bude záležet na tradičně silných uskupení jako je ANO a KDU-ČSL, případně jak dopadne Hlas pro Židenice. Ano je možné, že koalice bude čtyřčlenná. Ale nakonec se určitě lídři domluví, jako vždycky.

 

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.