Sobotní Noc divadel nabídne nevšední zážitky i dětem

autor: | 18. 11. 2022 | Články, Kultura

Foto:

Jubilejní desátý ročník má letos podtitul HRDINOVÉ. Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který v roce 2008 odstartovala chorvatská Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více než desítky evropských zemí a v České republice je v rámci European Theatre Night největším projektem.

Například Divadlo na Orlí pořádá od18 do 21 hodin veřejné prohlídky zázemí zdejší scény a výstavy věnované deseti letům činnosti tohoto divadla. V 19 hodin čeká na návštěvníky představení studentů ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU doplněné vystoupením členů taneční školy Swing Wings jako ochutnávka připravovaného muzikálu Swing! Podle rytmu poznáte nás.


Zcela výjimečně se lidem otevře Divadlo na výstavišti, které bylo postaveno stejně jako ostatní pavilony u příležitosti pořádání výstavy soudobé kultury a otevření brněnského výstaviště v roce 1928. Jeho budoucnost je ale dnes nejistá. Prohlídky budou probíhat od 17 do 21hodin, Rezervace není nutná a vstupné je dobrovolné.

Pro návštěvníky se otevřou i brněnská divadla, která hrají pro děti. Co dělá město v noci? Co dělá Polárka v noci? Představení Město v noci s doprovodným programem pro děti a jejich rodiče v Divadle Polárka může být skvělou zábavou na míru pro všechny, kteří chtějí zažít atmosféru divadla po setmění. Tématický doprovodný program bude spojený s interaktivní prohlídkou temným zákoutím divadla.

Divadlo Radost zase zve na komentované prohlídky „Radost křížem krážem“, procházky divadlem od sklepa až po střechu, od východu na západ nebo z jihu na sever. K tomu nebudou chybět písničky, ukázky z představení ani kostýmovaní průvodci, zvukaři, osvětlovači adalší lidé, bez kterých se provoz divadla neobejde. Prohlídky pro skupiny budoukaždých 15 minut od 17 do 21 hodin.

Otevřena ale nebudou jen divadla.Moravské zemské muzeu v Paláci šlechtičen nabídne zájemcům zdarma prohlídku expozice s divadelní tematikou „Loutkářské umění.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.