Martin Glaser bude nadále řídit Národní divadlo Brno

autor: | 18. 1. 2023 | Články, Kultura

Foto: Martin Glaser, foto Národní divadlo Brno

Rada města Brna dnes rozhodla, že stávající ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser zůstane ve funkci i další, už třetí pětileté funkční období.

Děkuji, že budu se svým skvělým týmem z vedení a všemi úžasnými kolegy z Národního divadla Brno pokračovat v práci, Děkuji za důvěru, které si velmi vážím. Děkuji všem za spolupráci v předchozí etapě a těším se na vše, co společně dokážeme v té příští,“ reagoval bezprostředně po verdiktu radních Glaser.

Vystudoval činoherní režii a dramaturgii na DAMU, založil generační Divadlo na prahu a už během studia přijal angažmá v Jihočeském divadle, kde od roku 1998 působil jako kmenový režisér a následně také jako umělecký šéf činoherního souboru.

Diváckými hity se staly jeho komedie psané pro otáčivé hlediště v Českém Krumlově ve spolupráci s dramaturgyní Olgou Šubrtovou – Tři mušketýři, Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) či Dekameron.

Od roku 2013 působí jako ředitel třísouborového Národního divadla Brno. Z tohoto titulu je rovněž ředitelem dvou mezinárodních festivalů pořádaných tímto divadlem. Jednoho operního (Janáček Brno) a druhého převážně činoherního (Divadelní svět Brno). Vedle své manažerské funkce stále režíruje a pro jeviště brněnského národního divadla vytvořil inscenace Františákova Havla v zemi čeledínů, Janáčkovy opery Její pastorkyňa a Havlíčkových Petrolejových lamp.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.