Martin Glaser bude nadále řídit Národní divadlo Brno

autor: | 18. 1. 2023 | Články, Kultura

Foto: Martin Glaser, foto Národní divadlo Brno

Rada města Brna dnes rozhodla, že stávající ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser zůstane ve funkci i další, už třetí pětileté funkční období.

Děkuji, že budu se svým skvělým týmem z vedení a všemi úžasnými kolegy z Národního divadla Brno pokračovat v práci, Děkuji za důvěru, které si velmi vážím. Děkuji všem za spolupráci v předchozí etapě a těším se na vše, co společně dokážeme v té příští,“ reagoval bezprostředně po verdiktu radních Glaser.

Vystudoval činoherní režii a dramaturgii na DAMU, založil generační Divadlo na prahu a už během studia přijal angažmá v Jihočeském divadle, kde od roku 1998 působil jako kmenový režisér a následně také jako umělecký šéf činoherního souboru.

Diváckými hity se staly jeho komedie psané pro otáčivé hlediště v Českém Krumlově ve spolupráci s dramaturgyní Olgou Šubrtovou – Tři mušketýři, Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) či Dekameron.

Od roku 2013 působí jako ředitel třísouborového Národního divadla Brno. Z tohoto titulu je rovněž ředitelem dvou mezinárodních festivalů pořádaných tímto divadlem. Jednoho operního (Janáček Brno) a druhého převážně činoherního (Divadelní svět Brno). Vedle své manažerské funkce stále režíruje a pro jeviště brněnského národního divadla vytvořil inscenace Františákova Havla v zemi čeledínů, Janáčkovy opery Její pastorkyňa a Havlíčkových Petrolejových lamp.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.