Kohoutovická radnice oživila bývalou kavárnu Grand Prix

autor: | 18. 1. 2023 | Články

Foto: ÚMČ Brno-Kohoutovice

Prostory dvoupodlažní bývalé vyhlídkové kavárny a cukrárny v Kohoutovicích prošly náročnou rekonstrukcí a jsou nově otevřeny veřejnosti. Městská část se je rozhodla zpřístupnit všem, kteří by zde chtěli uspořádat společenské setkání. Svatbou počínaje přes další rodinná setkání až po kulturní a společenské akce spolků a firem. Renovovaná místnost je teď k dispozici přibližně pro 40 osob a od prosince je možné si ji pronajmout. Součástí pronájmu je veškeré vybavení, včetně kuchyňky.

„Spolu s kolegy jsme o znovuzpřístupnění Grand Prix dlouhá léta usilovali. Opět oživit prostory bývalé kavárny je správné. Mnoho lidí zde poznalo své nynější partnery nebo mají na toto místo jiné krásné vzpomínky. Chtěli jsme to upravit tak, aby se sem mohl kdokoliv vrátit zavzpomínat a využít prostor pro rodinná a jiná setkání,“ starosta Kohoutovic Jakub Hruška.

Minimální doba užívání je stanovena na dvě hodiny a ceny za pronájem se liší podle typu pořádané akce. Například rodinné setkání trvající tři až čtyři hodiny vyjde na 1200 korun. Konkrétní termín a dobu užívání je vždy potřeba předem dohodnout s pověřeným pracovníkem kohoutovické radnice.

Restauraci Grand Prix navrhl architekt Jaroslav Černý, který se zároveň podílel navzhledu a dispozicích panelového sídliště. Se zavěšenými prosklenými fasádami ocelové konstrukce představovala reprezentativní zařízení pro 120 osob, které mělo sloužit jako exkluzivní vyhlídková kavárna nejen pro návštěvníky motocyklové Velké ceny Československa, ale zároveň pro obyvatele sídliště. Provoz zde fungoval v 80. letech. V posledních letech tu sídlila firma Loko trans a prostory byly veřejnosti nepřístupné.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.