Začala rekonstrukce mostu v Židenicích, řidiče čekají objížďky

autor: | 16. 1. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Most Otakara Ševčíka je jedním z nejdelších v České republice a je ve špatném stavu. Byl uveden do provozu v roce 1987 a od té doby se nijak zásadně neopravoval. Přemosťuje čtyřproudovou silnici I/42, Nezamyslovu ulici, tramvajovou a železniční trať a řadu inženýrských sítí pod mosty. Náklady na rekonstrukci budou zhruba 420 milionů korun.

Provoz je ode dneška sveden do jednoho pruhu v každém směru. Součástí rekonstrukce bude také rozšíření mostu v místě zrcadla nad Nezamyslovou ulicí. Dojde tak k prodloužení odbočovacího pruhu doleva ve směru na D1, a tím ke zvýšení rychlosti odbavení křižovatky. Na zhruba 200 metrů dlouhém mostě projede ve všední dny až 40 tisíc aut.

Podle ředitele brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy řidiči, kteří tudy jezdí pravidelně, dobře vědí, že most opravu potřebuje. Oceňuje, že stavební firma slíbila původně plánovanou čtyřletou rekonstrukci zvládnout za dva roky. Letos má v plánu opravit jednu polovinu mostu, v příštím roce druhou.

Během první etapy je uzavřen jízdní pás ve směru od Židenic na Komárov, včetně přilehlých ramp. Z mostu není možné odbočit vpravo ani vlevo na Ostravskou ulici. Oprava se týká šesti mostních objektů: dvou hlavních mostů a čtyř mostních ramp.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.