Začala rekonstrukce mostu v Židenicích, řidiče čekají objížďky

autor: | 16. 1. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Most Otakara Ševčíka je jedním z nejdelších v České republice a je ve špatném stavu. Byl uveden do provozu v roce 1987 a od té doby se nijak zásadně neopravoval. Přemosťuje čtyřproudovou silnici I/42, Nezamyslovu ulici, tramvajovou a železniční trať a řadu inženýrských sítí pod mosty. Náklady na rekonstrukci budou zhruba 420 milionů korun.

Provoz je ode dneška sveden do jednoho pruhu v každém směru. Součástí rekonstrukce bude také rozšíření mostu v místě zrcadla nad Nezamyslovou ulicí. Dojde tak k prodloužení odbočovacího pruhu doleva ve směru na D1, a tím ke zvýšení rychlosti odbavení křižovatky. Na zhruba 200 metrů dlouhém mostě projede ve všední dny až 40 tisíc aut.

Podle ředitele brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy řidiči, kteří tudy jezdí pravidelně, dobře vědí, že most opravu potřebuje. Oceňuje, že stavební firma slíbila původně plánovanou čtyřletou rekonstrukci zvládnout za dva roky. Letos má v plánu opravit jednu polovinu mostu, v příštím roce druhou.

Během první etapy je uzavřen jízdní pás ve směru od Židenic na Komárov, včetně přilehlých ramp. Z mostu není možné odbočit vpravo ani vlevo na Ostravskou ulici. Oprava se týká šesti mostních objektů: dvou hlavních mostů a čtyř mostních ramp.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.