Finále poháru florbalu v Brně: Devatenáct reprezentantů a bitvy odvěkých rivalů

autor: | 16. 1. 2023 | Články, Sport

Foto: Šimon Hronek, foto Martin Adamec

Už v úterý 17. ledna ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA v Brně vyvrcholí Pohár Českého florbalu! O první trofej roku 2023 se poperou dva ženské a dva mužské týmy. Pohárové finále ale neláká jen na zápasy, diváky čeká bohatý doprovodný program, vstupenky jsou stále k dispozici.

Od pěti hodin se rozehraje ženský souboj o titul. V něm proti sobě bude stát střešovický Tatran a obhájkyně loňského prvenství z Vítkovic. Od 20.00 se poté rozhoří třaskavé finálové derby mezi Spartou a Bohemians. Dva odvěcí rivalové mají šanci na zisk vůbec první trofeje v historii a duel tak slibuje opravdu velkou řežbu plnou branek.

I když nebude mít zastoupení domácí tým, Brňané se přesto ve finále objeví. Nejpočetnější zastoupení mají Vítkovice, kde působí současná reprezentantka Šárka Staňková, která je v ostravském týmu na hostování z Židenic, kde dříve působily také brankářky Nikola Příleská a Karolína Krištofová. V extralize pak debutovala za Bulldogs znojemská odchovankyně Eliška Willmannová. Dres pražských Bohemians pak od této sezony obléká Brňák Šimon Hronek, který stále jezdí vypomáhat prvoligovému Hattricku.

Na hrací ploše se pak během večera vystřídá hned 19 reprezentantů. Ze současného mužského kádru se na hřišti objeví sparťané Martin Beneš, Mikuláš Krbec a Marek Zouzal a klokani Jakub Buršík s Filipem Formanem. Ženských reprezentantek se ukáže hned šest – za Vítkovice nastoupí Markéta Lenfeldová, Vendula Maroszová, Michaela Kubečková a Šárka Staňková, v sestavě Tatranu pak uvidíme Vendulu Beránkovou s Michaelou Mechlovou. Své zástupce budou mít i národní výběry do devatenácti let. V prvním mužstvu Sparty se pravidelně objevují Josef Sedláček s Jakubem Mühlfaitem, za Bohemians poté tvrdí hru Jaroslav Petrák a Vojtěch Bílek, z juniorek by měly nastoupit Sofie Gocová a Barbora Lovíšková ze Střešovic a vítkovické obránkyně Tereza Matýsková a Tereza Smetanová.

Diváky čeká také tradičně pestrý doprovodný program. Budou si moci zasoutěžit o hodnotné poukazy na nákup florbalového vybavení, chytit si tričko od maskota či vyhrát voucher pro celý klub. Na místě pak budete moci podpořit i nadaci Haima a přispět k návratu dětí vyléčených z onkologického onemocnění zpět do běžného života. Lístky na finále si budete moci zakoupit i na místě, k dispozici jsou i v síti Ticketportal.

Moravská metropole se stane po Svitavách teprve druhým místem, kam zavítá pohárové finále podruhé. Poprvé se v Brně hrálo v roce 2006, kde slavily triumf ženy Herbadentu, které si poradily s domácími Bulldogs. V mužském finále uspěl Tatran Střešovice, který porazil 4:3 havířovské Torpedo, v jehož řadách působil dnešní trenér seniorské reprezentace Jaroslav Berka.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.