Výstavba nového nádraží v Králově Poli letos zahájena nebude

autor: | 19. 1. 2023 | Články

Foto: vizualizace rch.architects

Nejméně o rok se zpozdí modernizace železniční stanice Brno-Královo Pole. Společně s modernizací úseku Vlkov u Tišnova – Křižanov jde o jednu ze dvou staveb na trati Kolín – Havlíčkův Brod – Brno, jejichž zahájení se posouvá na rok 2024.

Letos počítáme se zahájením výběrového řízení na zhotovitele. Posun by měl být o rok,“ řekl tiskový mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Odhadované náklady na stavbu jsou 2,5 miliardy korun. Současná podoba stanice je ze 70. let minulého století.

Velkoryse dimenzovaná budova s velkou odjezdovou halou je však pro současný provoz nepotřebná, protože ve vestibulu se drtivá většina lidí nezdrží a pouze projde rovnou k vlaku na nástupiště. Ta stávající půjde k zemi a nahradí ji nová. Na nástupiště bude podchodem bezbariérový přístup. Rekonstrukcí čeká rovněž zabezpečovací zařízení.

Dojde také k proražení podchodu do Myslínovy ulice, což výrazně usnadní cestu lidem, kteří od dopravního terminálu MHD procházejí do části Králova Pole za nádražím. Dosud musejí využívat podchod pod tratí vzdálený zhruba 200 metrů od nádražní budovy.

Správa železnic na trati Praha – Brno, která je mimořádně vytížena osobní i nákladní dopravou, chystá v příštích letech řadu dalších velkých oprav.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.