Výstava Tutanchamon končí v Brně 8. ledna

autor: | 26. 12. 2022 | Články, Kultura

Foto: https://www.tut-brno.cz/

Už jste nasyceni svátky a chcete si trochu jinak zpříjemnit vánoční a novoroční čas? Brněnský hlas má pro vás tip, jak si užít poslední dny roku. Výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady vám nabídne dokonalý pohled do historie starověkého Egypta. Projdete si pohřební komory mladého faraona a objevíte zlaté poklady přesně tak, jak byly odhaleny v roce 1922 Howardem Carterem. Na ploše větší než dva tisíce m² na vás čekávíce než tisíc exponátů, grafik a videí. Můžete využit také zvukového průvodce výstavou v češtině ve verzích pro dospělé i dětské návštěvníky.

Expozice poskytuje poměrně přesnou představu o rozsahu bohatství, které bylo v hrobce nalezeno. Jsou tu repliky šperků, sošek či sarkofágů, mezi nimiž nechybí ani zlatá posmrtná maska Tutanchamona, která v originále váží přes deset kilogramů.

Exponáty doplňují podrobné panely s vysvětlivkami nebo komentáře z audioprůvodce. Expozice je udělána interaktivně a děti navíc u pokladny dostanou instrukce k dětské stezce, po které mohou výstavu samostatně objevovat a sbírat razítka.

Za dobu své existence navštívila celou řadu světových metropolí. Obdivovat ji mohli návštěvníci v Paříži, New Yorku, Madridu, Dublinu a v dalších městech. Poprvé se v Brně objevila v roce 2008 a o pět let později pak také v Praze. Výstava „Tutanchamon – jeho hrobka a poklady“ je na výstavišti v pavilonu C otevřena denně od 9 do 20 hodin, ale už jen do 8. ledna.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.