Černý z ANO: Největší chybou koalice je špatný návrh územního plánu

autor: | 8. 9. 2022 | Exkluzivně, Články, Volby

Foto: ANO2011

Lídrem hnutí ANO 2011 je v letošních komunálních volbách místostarosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Mgr. René Černý. Jak z pozice magistrátní opozice vnímá práci současného vedení města a co by rád jako kandidát na primátora prosadil?

 

Hnutí ANO jako jedno z mála kandiduje v letošním komunálních volbách v Brně samostatně, jiné strany a hnutí se naopak spojují. Neuvažoval jste také o koaliční spolupráci s nějakou stranou nebo hnutí? 

Hnutí ANO v Brně o žádném předvolebním spojení neuvažovalo.

 

V tomto volebním období je hnutí ANO v opozici. Jak vnímáte současnou koalici ve vedení města? Co byste ocenil na její práci a co je podle vás největší chybou? 

Současné vedení města Brna vnímáme jako koalici promarněných šancí. Největší chybou je špatně připravený návrh územního plánu, pro který nebylo možné hlasovat a nakonec ho nepodpořila ani ODS. Dále je to nejistota kolem městské nemocnice na Polní. Řád milosrdných bratří chce vypovědět smlouvu s městem, doteď nebylo nalezeno řešení a hrozí tak, že Brno přijde o nemocnici a stovky lůžek.

Ocenit se dá prodloužení tramvajové linky ke Kampusu nebo zvládnutí testování a očkování během covidové pandemie.

 

Jaký ze současných brněnských projektů byste případně v novém volebním období zrušili a co by bylo naopak váš prioritní záměr, který byste chtěli prosadit? 

Prioritním záměrem je výstavba nových mateřských škol, domovů pro seniory a dokončení Janáčkova kulturního centra.

Rušit zatím nechceme žádný projekt, musíme, ale důkladně analyzovat ekonomickou náročnost všech rozjetých projektů v návaznosti na energetickou krizi.

 

Existuje nějaká strana nebo hnutí, se kterou byste odmítali v zastupitelstvu spolupracovat a proč? A s kým byste naopak spolupráci preferovali? 

Budeme preferovat takovou spolupráci s politickými partnery, která nám umožní splnit co nejvíce z našeho volebního programu. Nikoho předem nevylučujeme.

 

Velkým problémem dnešní doby je všeobecné zdražování a strach občanů z chudoby spojené s enormním zvýšením životních nákladů. Jste připraveni pomoci občanům například se zdražováním energií a případně jak? 

Se zdražováním energií musí pomoci především stát, který ovšem stále nic nedělá. Pokud se situace nezlepší, budeme prosazovat finanční úlevu pro občany Brna na službách poskytovaných městem a zavést podpůrný finanční program pro ty nejvíce ohrožené energetickou krizí.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.