Černý z ANO: Největší chybou koalice je špatný návrh územního plánu

autor: | 8. 9. 2022 | Exkluzivně, Články, Volby

Foto: ANO2011

Lídrem hnutí ANO 2011 je v letošních komunálních volbách místostarosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Mgr. René Černý. Jak z pozice magistrátní opozice vnímá práci současného vedení města a co by rád jako kandidát na primátora prosadil?

 

Hnutí ANO jako jedno z mála kandiduje v letošním komunálních volbách v Brně samostatně, jiné strany a hnutí se naopak spojují. Neuvažoval jste také o koaliční spolupráci s nějakou stranou nebo hnutí? 

Hnutí ANO v Brně o žádném předvolebním spojení neuvažovalo.

 

V tomto volebním období je hnutí ANO v opozici. Jak vnímáte současnou koalici ve vedení města? Co byste ocenil na její práci a co je podle vás největší chybou? 

Současné vedení města Brna vnímáme jako koalici promarněných šancí. Největší chybou je špatně připravený návrh územního plánu, pro který nebylo možné hlasovat a nakonec ho nepodpořila ani ODS. Dále je to nejistota kolem městské nemocnice na Polní. Řád milosrdných bratří chce vypovědět smlouvu s městem, doteď nebylo nalezeno řešení a hrozí tak, že Brno přijde o nemocnici a stovky lůžek.

Ocenit se dá prodloužení tramvajové linky ke Kampusu nebo zvládnutí testování a očkování během covidové pandemie.

 

Jaký ze současných brněnských projektů byste případně v novém volebním období zrušili a co by bylo naopak váš prioritní záměr, který byste chtěli prosadit? 

Prioritním záměrem je výstavba nových mateřských škol, domovů pro seniory a dokončení Janáčkova kulturního centra.

Rušit zatím nechceme žádný projekt, musíme, ale důkladně analyzovat ekonomickou náročnost všech rozjetých projektů v návaznosti na energetickou krizi.

 

Existuje nějaká strana nebo hnutí, se kterou byste odmítali v zastupitelstvu spolupracovat a proč? A s kým byste naopak spolupráci preferovali? 

Budeme preferovat takovou spolupráci s politickými partnery, která nám umožní splnit co nejvíce z našeho volebního programu. Nikoho předem nevylučujeme.

 

Velkým problémem dnešní doby je všeobecné zdražování a strach občanů z chudoby spojené s enormním zvýšením životních nákladů. Jste připraveni pomoci občanům například se zdražováním energií a případně jak? 

Se zdražováním energií musí pomoci především stát, který ovšem stále nic nedělá. Pokud se situace nezlepší, budeme prosazovat finanční úlevu pro občany Brna na službách poskytovaných městem a zavést podpůrný finanční program pro ty nejvíce ohrožené energetickou krizí.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.