Královna Alžběta II. v roce 1996 navštívila Brno

autor: | 8. 9. 2022 | Události

Foto: Encyklopedie Brna

Před šestadvaceti lety lety, 27. března 1996, navštívila Brno královna Alžběta II. Britská panovnice přijala pozvání tehdejšího prezidenta Václava Havla a Českou republiku zařadila do programu své návštěvy střední Evropy.

Z letiště v Tuřanech odjela královna na Novou radnici, kde ji přivítala tehdejší primátorka Dagmar Lastovecká, cestou městem ji zdravily davy lidí. Navštívila Ústavní soud, prohlédla si výstavu Obchodní a hospodářské komory a britských podnikatelů a přijala od města dar – granátový šperk.

Slavnostní banket probíhal v Besedním domě. Hotel International, který zajišťoval pohoštění, měl ohledně slavnostního menu jasně dané instrukce. Jako aperitiv zvolili Becherovku, předkrm byl chřestový krém s drůbežím masem, hlavní chod židlochovická bažantí prsa. Dezertem byly moravské koláčky. Královně chutnalo znovínské Rulandské šedé.

Před odletem zpět do Prahy v rozhovoru pro rádio uvedla, že hlavní město České republiky je opravdu krásné, ale že nikdy nezapomene na přijetí, jehož se jí dostalo v Brně.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.