Královna Alžběta II. v roce 1996 navštívila Brno

autor: | 8. 9. 2022 | Události

Foto: Encyklopedie Brna

Před šestadvaceti lety lety, 27. března 1996, navštívila Brno královna Alžběta II. Britská panovnice přijala pozvání tehdejšího prezidenta Václava Havla a Českou republiku zařadila do programu své návštěvy střední Evropy.

Z letiště v Tuřanech odjela královna na Novou radnici, kde ji přivítala tehdejší primátorka Dagmar Lastovecká, cestou městem ji zdravily davy lidí. Navštívila Ústavní soud, prohlédla si výstavu Obchodní a hospodářské komory a britských podnikatelů a přijala od města dar – granátový šperk.

Slavnostní banket probíhal v Besedním domě. Hotel International, který zajišťoval pohoštění, měl ohledně slavnostního menu jasně dané instrukce. Jako aperitiv zvolili Becherovku, předkrm byl chřestový krém s drůbežím masem, hlavní chod židlochovická bažantí prsa. Dezertem byly moravské koláčky. Královně chutnalo znovínské Rulandské šedé.

Před odletem zpět do Prahy v rozhovoru pro rádio uvedla, že hlavní město České republiky je opravdu krásné, ale že nikdy nezapomene na přijetí, jehož se jí dostalo v Brně.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.