Před rokem podepsalo město a Muzeum města Brna smlouvu o obnově Arnoldovy vily nacházející se v Černých Polích s vítězem výběrového řízení a po roce příprav byly zahájeny samotné stavební práce. Zhotovitelem investice je na základě výběrového řízení Společnost pro Arnoldovu vilu (firma UNISTAV CONSTRUCTION a společnost SKR stav).
V Arnoldově vile vznikne Centrum dialogu, které bude určeno laické i odborné veřejnosti se zájmem o architekturu a historii 19. až 21. století. Probíhat zde bude výstavní, vzdělávací, badatelská, volnočasová a komunitní činnost. Vedle stálé expozice o historii Arnoldovy vily a osobnosti stavitele Josefa Arnolda zde bude vybudováno infocentrum Brněnského architektonického manuálu, který se věnuje mapování moderní brněnské architektury. V budově bude multifunkční sál, prostory pro workshopy a také kavárna.
Kromě samotné rekonstrukce vily a její proměny na Centrum dialogu je v plánu také revitalizace zahrady a její rozšíření o další pozemek. Bude propojena se sousední vilou Löw-Beer, čímž vznikne nový průchod z Lužánek do Černých Polí.
Brno po dlouhém snažení nakonec dostalo na realizaci projektu granty z Islandu, Lichtenštejnska, Norska a dotace z Evropské unie. Protože se jedná o památkově chráněný objekt, budou na stavební práce dohlížet odborníci. Rekonstrukce bude stát 148 milionů korun a má být hotova do dubna 2024.
Arnoldova vila patřila staviteli Josefu Arnoldovi, který si ji nechal postavit v roce 1862 na svazích Černých Polí nad lužáneckým parkem v dnešní Drobného ulici, v nejstarší vilové kolonii v Brně.
V roce 2010 byla vila prohlášena kulturní památkou a v roce 2012 byla zařazena na seznam nejohroženějších kulturních nemovitých památek v České republice. Do srpna 2012 zde byla mateřská škola, kdy její provoz kvůli nevyhovujícím podmínkám ve zchátralém domě skončil.