Proti plánované lanovce do kampusu podalo odvolání 23 osob

autor: | 2. 12. 2022 | Články

Foto: vizualizace DPMB

Plány na stavbu nové lanovky spojující Pisárky a univerzitní kampus v Bohunicích narazily na odpor části obyvatel a institucí, kolem kterých nová lanová dráha povede. Drážní úřad obdržel proti v říjnu vydanému stavebnímu povolení odvolání od 23 osob.

Jedno podala samostatně Masarykova univerzita, druhé pak 22 fyzických osob. Masarykově univerzitě se nelíbí, že z povolení není zřejmé, jak budou řešeny některé její připomínky, zejména kolize s plány na stavbu jejího sportovního areálu.

Fyzické osoby ve svém odvolání řeší hlavně mezistanici Kampus, která má vzniknout v těsném sousedství pozemků, které vlastní. Podle nich se Drážní úřad jejich námitkám věnoval pouze povrchně. Upozorňují i na to, že stavba je umístěna v rozporu s územně plánovací dokumentací.

Výchozím bodem dráhy bude nástupní stanice Pisárky-Lipová, kde navazuje na stávající zastávky tramvají, autobusů a trolejbusů. Trasa povede mezi pavilonem Z a plánovanou sportovně-kulturní arénou k mezistanici Riviéra u Bauerovy ulice. Pak vystoupá nad řekou Svratkou k mezistanici Kampus.

Umístění navazuje na cyklisticky atraktivní a hodně využívané lokace Bike aréna Anthropos a Bike aréna Netroufalky,uvádí se v dokumentaci stavby. Konečná stanice před fakultní nemocnici ponese název Kampus–terminál. Stavba navazuje na tramvajovou trať, na které začne provoz s cestujícími 11. prosince.

Realizace projektu má stát 950 milionů korun. „Stavba bude zahájena po získání všech povolení a zajištění financování. Pokud by se podařilo získat finance z operačního programu doprava, musela by být zahájena nejpozději v roce 2025, sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.