Proti plánované lanovce do kampusu podalo odvolání 23 osob

autor: | 2. 12. 2022 | Články

Foto: vizualizace DPMB

Plány na stavbu nové lanovky spojující Pisárky a univerzitní kampus v Bohunicích narazily na odpor části obyvatel a institucí, kolem kterých nová lanová dráha povede. Drážní úřad obdržel proti v říjnu vydanému stavebnímu povolení odvolání od 23 osob.

Jedno podala samostatně Masarykova univerzita, druhé pak 22 fyzických osob. Masarykově univerzitě se nelíbí, že z povolení není zřejmé, jak budou řešeny některé její připomínky, zejména kolize s plány na stavbu jejího sportovního areálu.

Fyzické osoby ve svém odvolání řeší hlavně mezistanici Kampus, která má vzniknout v těsném sousedství pozemků, které vlastní. Podle nich se Drážní úřad jejich námitkám věnoval pouze povrchně. Upozorňují i na to, že stavba je umístěna v rozporu s územně plánovací dokumentací.

Výchozím bodem dráhy bude nástupní stanice Pisárky-Lipová, kde navazuje na stávající zastávky tramvají, autobusů a trolejbusů. Trasa povede mezi pavilonem Z a plánovanou sportovně-kulturní arénou k mezistanici Riviéra u Bauerovy ulice. Pak vystoupá nad řekou Svratkou k mezistanici Kampus.

Umístění navazuje na cyklisticky atraktivní a hodně využívané lokace Bike aréna Anthropos a Bike aréna Netroufalky,uvádí se v dokumentaci stavby. Konečná stanice před fakultní nemocnici ponese název Kampus–terminál. Stavba navazuje na tramvajovou trať, na které začne provoz s cestujícími 11. prosince.

Realizace projektu má stát 950 milionů korun. „Stavba bude zahájena po získání všech povolení a zajištění financování. Pokud by se podařilo získat finance z operačního programu doprava, musela by být zahájena nejpozději v roce 2025, sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.