Další komplikace v dopravě. Začíná rekonstrukce mostu v Židenicích

autor: | 2. 12. 2022 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Dva roky potrvá oprava mostu v ulici Otakara Ševčíka v Židenicích. Ředitelství silnic a dálnic už předalo stavbu firmě. Teď v prosinci jsou v plánu přípravné práce, například zajištění přístupových cest. Do konce roku nebude nutné provoz omezit,“ sdělila mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Most už byl ve špatném stavu. Je jedním z nejdelších v České republice. Přemosťuje čtyřpruhovou silnici I/42, Nezamyslovu ulici, tramvajovou a železniční trať a řadu inženýrských sítí pod mosty. Náklady na rekonstrukci budou zhruba 420 milionů korun

Hlavní práce začnou v polovině ledna. Provoz bude sveden do jednoho pruhu v každém směru. Součástí rekonstrukce bude také rozšíření mostu v místě zrcadla nad Nezamyslovou ulicí. Dojde tak k prodloužení odbočovacího pruhu doleva ve směru na D1, a tím ke zvýšení rychlosti odbavení křižovatky.

V ulici Otakara Ševčíka bude příští rok zrušena zastávka městské hromadné dopravy před mostem směrem do Černovic, další rok pak v opačném směru. Zrušený bude přechod pro chodce mezi zastávkami, ale bude zachován přechod pro chodce z ulice Krásného k tamní střední škole, kudy chodí ráno studenti od tramvaje.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.