Kalendář Proměny připomíná 30 let Nadace Archa Chantal

autor: | 2. 12. 2022 | Články

Foto: Nadace Archa Chantal

Ve foyer Divadla Bolka Polívky se v úterý konala vernisáž výstavy fotografií z nového kalendáře, kterou zahájili Chantal Poullain a Bolek Polívka. Kalendář pro rok 2023 pokřtili herec Martin Hofmann a přednosta Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice Brno Tomáš Kašpárek.

O kalendář nazvaný Proměny byl velký zájem a přítomným jej i s věnováním Chantal Poullain podepsala. Několikrát byl oceněn v prestižní soutěži Kalendář roku a stal se úspěšným charitativním projektem. Výtěžek z prodeje je věnován Nadaci Archa Chantal. Ta vznikla z iniciativy francouzské herečky a šansoniérky v roce 1993. Za tu dobu dobročinnost vynesla přes 60 milionů korun.

Už 30 let pomáhá nadace zpříjemnit pobyt v nemocnicích dětským pacientům, aby bez rodičů lépe zvládali nemocniční prostředí. Kalendář Proměny 2023 jsou průřezem minulých 13 vydání. Autorem snímků je profesionální fotograf Petr Kurečka. Jsou na nich zachyceny osobnosti české a slovenské kulturní scény. Například Květa Fialová jako Albert Einstein, Lucie Bílá jako Charlie Chaplin nebo Chantal Poullain coby královna z pohádky Maleficent.

Ve spolupráci s výtvarníky, lékaři, sestrami a psychology pomáhá Nadace Archa Chantal upravovat dětská oddělení nemocnic a ordinace, Zřizuje herny, dodává herní prvky, hračky, knihy a vše, co je třeba pro příjemnější prostředí malých pacientů.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.