Z Brna se v příštím roce bude létat do více destinací

autor: | 28. 12. 2022 | Články

Foto: Ryanair, ilustrační foto

Po několika letech bude mít Brno druhou pravidelnou linku. Společnost Ryanair se od 27. března vrátí ke spojení na letiště Bergamo u Milána, a to dvakrát týdně v pondělí a pátek. V obou dnech je odlet z Brna naplánován na 22:30 hodin. Stejný dopravce létá z Brna také na londýnské letiště Stansted, od dubna plánuje zvýšit počet letů do britské metropole na sedm týdně, aktuálně je jich pět.

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany jinak čerpá především z letních charterů, pro příští sezonu má již potvrzeno několik novinek. Od 15. června do 23. září se odtud bude létat třikrát týdně do Tivatu. Sezonní spojení s černohorským letoviskem zajistí letecká společnost Air Montenegro. Dopravce na trasu nasadí Embraer 195, který propojí obě města vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu.

Na rozšíření počtu letů a destinací se mohou těšit ti, kteří poletí k moři s cestovní kanceláří Čedok. Ta nabídne spojení do egyptské Taby, na španělský ostrov Fuerteventura nebo do Kavaly, která slouží jako nejbližší letiště pro řecký ostrov Thassos. Úplně poprvé v historii letiště bude i spojení do Albánie a na Madeiru. Společnost přidává i vlastní charter na Mallorcu a do Hurghady. Tuřanské letiště nejen turistům nabídne pět nových tras.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.