Tesco půjde k zemi, na místě vznikne průchozí komplex

autor: | 8. 10. 2022 | Články

Foto: Crestyl

Projekt Dornych, který v následujících letech nahradí stávající obchodní centrum v sousedství hlavního nádraží, představil Crestyl, který ho v roce 2017 koupil od společnosti Tesco. Vznikne zde nový volně přístupný veřejný prostor o celkové ploše 25 tisíc m2 lemovaný několika menšími budovami, který propojí historické centrum města s plánovanou novou čtvrtí.

 

Současný chátrající objekt nahradí částečně zastřešený volně přístupný veřejný prostor, kolem kterého bude šest menších budov. V nich bude nájemní bydlení, kanceláře, restaurace, obchody a služby. Budovy budou mít nejvýše sedm až osm pater. S parkováním se počítá v podzemních garážích. Vše bude napojeno na uliční síť a podchod pod nádražím, v budoucnu po přesunu hlavního nádraží také na systém městských parků na místě dnešního kolejiště.

 

Na celkové koncepci a architektonickém řešení se podílejí zahraniční i naši  architekti. Hlavním architektem je mezinárodní plánovací a architektonické studio MTDI vedené Markem Tryzybowiczem, který se projektu osobně věnuje a má letité zkušenosti s realizacemi významných staveb po celém světě.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.