Brno bude mít nové gymnázium

autor: | 8. 10. 2022 | Články

Foto:

Po třiceti letech v Brně vznikne nové veřejné gymnázium. Jeho obsahovou koncepcí se zabývali ředitelé firem, rektoři brněnských vysokých škol a další zástupci akademické sféry.

Jihomoravský kraj pověřil Střední průmyslovou školu chemickou v Brně na Vranovské a jejího ředitele Viléma Koutníka přípravou gymnázia s přírodovědnou profilací. Fungovat bude v budově bývalé obchodní akademii v ulici Pionýrská.

Cílem nového gymnázia je nabídnout v nových prostorách špičkové všeobecné střední vzdělání s důrazem na přírodní vědy, které jsou významným prvkem vzdělávací a inovační strategie jihomoravského regionu. Zájem o tento typ školy má i mnoho privátních firem.

Vznik zbrusu nového gymnázia je příležitost vnést do základů jeho koncepce to nejlepší ze současné vědy i praxe. Jižní Morava je dnes evropsky viditelným lídrem v přírodních vědách. Toto nové gymnázium dá novým generacím šanci posouvat to ještě dál, protože věda, poznání a inovace nemají hranice,“ řekl  k projektu Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Dům “U Tří knížat” a jeho zachovalý gotický sklep, kde se nachází vinotéka 🍇🍷, která určitě stojí za návštěvu - mají velký výběr vín z Moravy i celého světa 🌎 #brnoarchitecture #goticarchitecture #wine #winelover #geniusloci #utriknizatImage attachment

Dům “U Tří knížat” a jeho zachovalý gotický sklep, kde se nachází vinotéka 🍇🍷, která určitě stojí za návštěvu - mají velký výběr vín z Moravy i celého světa 🌎 #brnoarchitecture #goticarchitecture #wine #winelover #geniusloci #utriknizat ... See MoreSee Less

20 hours ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.