Brno bude mít nové gymnázium

autor: | 8. 10. 2022 | Články

Foto:

Po třiceti letech v Brně vznikne nové veřejné gymnázium. Jeho obsahovou koncepcí se zabývali ředitelé firem, rektoři brněnských vysokých škol a další zástupci akademické sféry.

Jihomoravský kraj pověřil Střední průmyslovou školu chemickou v Brně na Vranovské a jejího ředitele Viléma Koutníka přípravou gymnázia s přírodovědnou profilací. Fungovat bude v budově bývalé obchodní akademii v ulici Pionýrská.

Cílem nového gymnázia je nabídnout v nových prostorách špičkové všeobecné střední vzdělání s důrazem na přírodní vědy, které jsou významným prvkem vzdělávací a inovační strategie jihomoravského regionu. Zájem o tento typ školy má i mnoho privátních firem.

Vznik zbrusu nového gymnázia je příležitost vnést do základů jeho koncepce to nejlepší ze současné vědy i praxe. Jižní Morava je dnes evropsky viditelným lídrem v přírodních vědách. Toto nové gymnázium dá novým generacím šanci posouvat to ještě dál, protože věda, poznání a inovace nemají hranice,“ řekl  k projektu Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.