Skřička z SPD: Ostudná oslava výročí Mendela je neomluvitelná

autor: | 4. 9. 2022 | Články, Volby

Foto: SPD

Lídrem SPD (přesněji společné kandidátky SPD, Trikolory a Moravanů) pro letošní volby do Zastupitelstva města Brna je lékař MUDr. Tomáš Skřička. Položili jsme mu několik dotazů k programovým bodům SPD a s kým jsou připraveni jít do koalice.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie pro letošního volby zvolilo spolupráci s Moravany a Trikolórou. Proč právě s těmito stranami? Co vás spojuje?

Na základní otázky máme podobné názory.

Na internetových stránkách SPD není v tuto chvíli možné najít program pro Brno. Kdy bude veřejnosti přístupný? A co konkrétně je vaším nejzásadnějším programovým motivem, kterým chcete občany Brna oslovit?

Poznámka redakce: pan doktor nám zaslal volební desatero, které je zveřejněno pod článkem.

Jak vnímáte současnou koalici ve vedení města? Co byste ocenil na její práci a co je podle vás největší chybou? 

Podařila se řada věcí. Ovšem ostudná „oslava“ 200. výročí narození J.G. Mendela je neomluvitelná.

Jaký ze současných brněnských projektů byste případně zrušili a co by bylo naopak váš prioritní záměr, který byste chtěli prosadit?

S pomocí státu a eventuálně dalších zdrojů se zasadíme o dokončení Janáčkova centra, multifunkční haly na Výstavišti a  budeme podporovat výstavbu „diametru“. Plně podporujeme projekt Julie – dětského hospicu.

Existuje nějaká strana nebo hnutí, se kterou byste odmítali v zastupitelstvu spolupracovat a proč? A s kým byste naopak spolupráci preferovali?

Toto bude záležet na výsledku voleb a na „chemii“ mezilidských vztahů. Principiálně jsme ochotni spolupracovat s kýmkoli, kdo to myslí s rozkvětem města Brna vážně.

Velkým problémem dnešní doby je všeobecné zdražování. Jste připraveni pomoci občanům například se zdražováním energií a případně jak?

Chceme nakupovat levnou elektrickou energii z ČEZu a po vzoru Německa a Maďarska i levný plyn a ropu přímo od producenta (producentů). Ostatní návrhy jsou v našem desateru.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.