Podzimní volby: čtrnáct stran chce vaše hlasy

autor: | 7. 8. 2022 | Články, Události, Volby

Foto: internet

V druhé polovině září čekají Brno komunální volby. A už teď je jasné, že se o hlasy do Zastupitelstva města Brna popere celkem čtrnáct subjektů.

Sestavování kandidátek pojaly strany a hnutí koaličním způsobem. SPD se opírá o podporu Trikolory a Moravanů, KDU-ČSL o Starosty a nezávislé a ODS s TOP09 se zaštiťují názvem SPOLEČNĚ. Brno plus podalo společnou kandidátku se Svobodnými a sociální demokraté inovovali svůj volební název na ČSSD VAŠI STAROSTOVÉ, kde vzali pod křídla kromě letitých straníků také nezávislé kandidáty.

RESTART PRO BRNO  je název kandidátní listiny sdružující KSČM, SPOZ se zcela neznámou stranou DOMOV a Českou Suverenitou. Na projektu se podílí i hnutí Slušní lidé, jehož název ale na hlasovacích lístcích nenajdete. Má zakázanou činnost. Samostatně kandidují nováčci Fakt Brno a PŘÍSAHA. Samostatné kandidátky postavilo také hnutí ANO 2011 a Česká pirátská strana. Strana zelených se spojila s hnutím Žit Brno a hnutím Idealisté. Novými subjekty na scéně jsou také sdružení politické strany Levice a nezávislých kandidátů pod názvem Brno Brňankám a Brňanům (B3!) a politická strana JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost. Demokratická strana zelených se opírá o stranu ZA PRÁVA ZVÍŘAT a nezávislé kandidáty.

Celkový počet kandidátních listin je nižší než v roce 2018, kdy kandidovalo celkem 22 subjektů. Některé strany a hnutí již nekandidují a jiné se spojily do koalic. Například samostatně kandidující Stranu zelených a Žít Brno tak dnes nacházíme na společné kandidátce, Svobodní se od ODS přesunuli k Brno plus a obskurní projekty jako MAFFIE.cz, Jauner Československo 2018 a SMART MORAVSKÁ METROPOLE již na volebních lístcích nenajdete.

Jednotlivým kandidátním listinám se budeme věnovat v dalších článcích a podíváme se také na strany a hnutí usilující o hlasy voličů na městských částech. 

Zdroj: (red)

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.