Konečně! Na dálnici u Brna přibudou další dva pruhy

autor: | 24. 1. 2023 | Články

Foto: ŘSD

Minulý týden začaly přípravné práce na rozšíření dálnice D1 na šest pruhů, a to na prvním úseku mezi kilometry 194 a 196 mezi sjezdy Brno centrum a Brno jih.

Aktuálně děláme skrývku ornice, v nejbližší době bude zahájen archeologický průzkum a kácení dřevin,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Hlavní práce mají na necelých dvou kilometrech začít po dokončení výběrového řízení na zhotovitele. Předpokládaná cena stavby je 1,3 miliardy korun, její součástí bude i nový most přes železniční trať Brno – Břeclav. Práce mají probíhat v letech 2023 až 2026. Řidiči budou tímto úsekem jezdit ve dvou zúžených pruzích v každém směru, jako tomu bylo při velké modernizaci dálnice D1.

Celkové rozšíření dálnice na šest pruhů tvoří úsek od Kývalky po Holubice v délce třiceti kilometrů a je rozdělený do sedmi staveb, které na sebe navzájem navazují. Podle sčítání dopravy z roku 2020 tudy jezdí denně v průměru téměř 80 tisíc aut. Stavba zatím nezahrnuje přestavbu křižovatek, které přijdou na řadu s navazujícími úseky.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.