Konečně! Na dálnici u Brna přibudou další dva pruhy

autor: | 24. 1. 2023 | Články

Foto: ŘSD

Minulý týden začaly přípravné práce na rozšíření dálnice D1 na šest pruhů, a to na prvním úseku mezi kilometry 194 a 196 mezi sjezdy Brno centrum a Brno jih.

Aktuálně děláme skrývku ornice, v nejbližší době bude zahájen archeologický průzkum a kácení dřevin,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Hlavní práce mají na necelých dvou kilometrech začít po dokončení výběrového řízení na zhotovitele. Předpokládaná cena stavby je 1,3 miliardy korun, její součástí bude i nový most přes železniční trať Brno – Břeclav. Práce mají probíhat v letech 2023 až 2026. Řidiči budou tímto úsekem jezdit ve dvou zúžených pruzích v každém směru, jako tomu bylo při velké modernizaci dálnice D1.

Celkové rozšíření dálnice na šest pruhů tvoří úsek od Kývalky po Holubice v délce třiceti kilometrů a je rozdělený do sedmi staveb, které na sebe navzájem navazují. Podle sčítání dopravy z roku 2020 tudy jezdí denně v průměru téměř 80 tisíc aut. Stavba zatím nezahrnuje přestavbu křižovatek, které přijdou na řadu s navazujícími úseky.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.