Hedvika už nebude sama. Do Brna dorazila její sestra

autor: | 4. 1. 2023 | Články

Foto: DPMB

V noci na středu byla dopravena do medlánecké vozovny druhá obousměrná nízkopodlažní tramvaj Škoda ForCity Smart 45T, kterou Brňané pojmenovali Hedvika. Tramvaj s evidenčním číslem 1761 čekají typové zkoušky. Do provozu s cestujícími by měla vyjet na konci ledna.

Hned po úspěšném absolvování všech testů ji nasadíme do běžného provozu na linku číslo osm. Přidá se tak k první tramvaji tohoto typu, která vozí cestující z Líšně po nové trati do Bohunic k univerzitnímu kampusu od 11. prosince. Současně očekáváme, že by na konci ledna měla dorazit třetí tramvaj,řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Na letošní rok je objednáno pět vozů, jeden stojí 60 milionů korun.

Dopravní podnik má podepsanou rámcovou smlouvu, která mu umožňuje nakoupit v letech 2022–2026 až 40 těchto tramvají za 2,4 miliardy korun. U případných dalších vozů Škoda ForCity Smart 45T typové zkoušky již nebudou potřeba.

Město ale na jejich pořízení zatím nemá peníze. Další tramvaje tohoto typu budeme pořizovat podle aktuálních finančních možností. Stále hledáme vhodnou dotační příležitost, například z Evropské unie, abychom jich mohli za tuto cenu pořídit co nejvíce,“ řekl Havránek. Nabízí se ale i možnost úvěru od Evropské investiční banky.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.