Brno má novou vládu široké koalice

autor: | 20. 10. 2022 | Články

Foto: ČTK

Zastupitelé města Brna dnes na ustavujícím zasedání zvolili primátorkou Markétu Vaňkovou z ODS. Prvním náměstkem se stal brněnský předseda hnutí ANO René Černý, dalšími náměstky pak Jaroslav Suchý (KDU-ČSL), Robert Kerndl (ODS) a Karin Karasová (ANO). Koalici tvoří ODS s TOP 09, hnutí ANO, KDU-ČSL se STAN a ČSSD. Má 42  z celkových 55 zastupitelů. V opozici jsou Piráti, SPD s Trikolorou a Moravany a Zelení s Žít Brno.

ODS má v radě města čtyři místa, ANO tři stejně jako KDU-ČSL se STAN, jedno místo má ČSSD. Pro Vaňkovou, která bude mít na starosti rozpočet, zahraniční vztahy a kulturu, zvedli ruku všichni koaliční zastupitelé včetně jí samotné. Proti bylo pět zastupitelů SPD a jeden nebyl přítomen. Zdrželo se sedm zastupitelů za Piráty a Zelené s Žít Brno.

První náměstek René Černý bude zodpovídat za investice a začlenění evropských fondů. Druhý náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL) bude mít na starost životní prostředí, lesní hospodářství a zemědělství. Třetímu náměstkovi Robertu Kerndlovi (ODS) z předešlého období zůstala v gesci sociální péče a nově se přidala energetika. Poslední, čtvrtou náměstkyní se stala Karin Karasová (ANO), která bude mít na starosti bytovou problematiku.

Zastupitelé zvolili radním pro dopravu Petra Kratochvíla (ODS), radním pro sport a informační technologie Tomáše Aberla (TOP 09), radním pro územní plánování Petra Bořeckého (ANO), radním pro majetek Jiřího Olivu (ČSSD), radní pro školství Irenu Matonohovou (STAN) a radním pro participativní rozpočet, bezbariérové Brno, zdravé město a prorodinnou politiku Filipa Chvátala (KDU-ČSL).

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.