Papírové jízdenky na jižní Moravě podraží

autor: | 22. 10. 2022 | Články

Foto: KORDIS JMK

Hejtmanství zveřejnilo na svých stránkách nové tarify v síti IDS Jihomoravského kraje. Začne platit od 1. listopadu. Přinese zdražení zhruba o deset procent majitelům tištěných předplatních dokladů.

 

Zdražením papírových jízdenek chce Jihomoravský kraj motivovat cestující k přechodu na elektronické jízdné. V průměru jízdenky podraží o desetinu, ostatní typy jízdenek zůstanou na stejné úrovni. Zdražení se netýká jízdenek v brněnské městské hromadné dopravě.

 

Krajský koordinátor veřejné dopravy KORDIS JMK vysvětluje zdražení tím, že vést dva systémy je ekonomicky náročné. Jihomoravský kraj v posledních letech zavedl elektronické jízdenky na platební kartě, pro děti případně i na klíčence. Vedle toho ale zůstal zachován i původní systém prodeje papírových jízdenek.

 

Držet tyto dva systémy vedle sebe je podle ředitele KORDIS JMK Jiřího Horkého drahé a neefektivní. „Cestující tak chceme motivovat k přechodu k elektronickým jízdenkám a postupně omezovat prodejní síť papírových předplatních jízdenek,“ řekl Horský.

 

Kvůli klesajícímu zájmu cestujících o papírové jízdenky bude ukončen jejich prodej na poštách a na autobusových nádražích.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.