Víkend bude v Brně nejen ve znamení Tří králů a pravoslavných Vánoc

autor: | 6. 1. 2023 | Články

Foto: Diecézní charita Brno

Se začátkem nového roku odstartovala tradiční Tříkrálová sbírka. Skupinky koledníků vybírají do zapečetěných kasiček peníze od ochotných dárců přímo do zapečetěných pokladniček, ale je možné přispět rovněž on-line. Součástí sbírky, která potrvá do 15. ledna, jsou také doprovodné akce.

Například v neděli divadlo Koráb odehraje inscenaci Betlém aneb Tříkrálová pohádka, které je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Představení začíná v 11 hodin. Rovněž v neděli se bude konat v Mahenově divadle tradiční Tříkrálový koncert jako poděkování všem koledníkům, partnerům a dárcům sbírky.

 

Připomínkou ukrajinských Vánoc je festival Rizdvo

V pravoslavném kostele svatého Václava pod Špilberkem a v řeckokatolickém kostele svatého Josefa v Josefské ulici se uskuteční slavností mše. Na Moravském náměstí u sochy Jošta zorganizovala nezisková organizace Ukrajinská iniciativa jižní Moravy festival Rizdvo, kterým chce ukázat Brňanům pravé ukrajinské Vánoce. Už celý tento týden zde zní koledy, z dálky voní tradiční ukrajinský boršč, šašliky, vareniky nebo bograč. Kromě jídla si mohou zájemci koupit tradiční oblečení nebo produkty z medu. Festival potrvá do 15. ledna.

 

Městem projdou fanoušci švihlé chůze

Víkend ale nebude zdaleka jen připomínkou křesťanských svátků. V sobotu je například Mezinárodní den švihlé chůze, kdy se sejdou všichni věrní fanoušci Monty Pythona v oblecích a cylindrech a předvádí prapodivné přemisťování z místa na místo. Připadá na 7. ledna a právě v tento den si jej připomenou také nadšenci v Brně. Sraz bude ve 13:45 hodin před Nejvyšším správním soudem u sochy spravedlnosti na Moravském náměstí.Průvod se pak vydá na Českou, přes náměstí Svobody, Masarykovu, Starobrněnskou k obelisku v Denisových sadech.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.