Rekonstrukce Bauerovy ulice u výstaviště může začít

autor: | 9. 1. 2023 | Články

Foto: Bauerova ulice – ilustrační foto

Za 549 milionů korun opraví část silnice I/42 v Pisárkách firma IMOS Brno, která z šesti uchazečů vyhrála výběrové řízení na zhotovitele této dopravní investice. Jedná se o společnou akci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), města a Tepláren Brno.

„Na stavbu je vydáno stavební povolení,“ řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Soutěž vypsaná v dubnu minulého roku se kvůli dotazům uchazečů protahovala, termín odevzdání nabídek byl posunut na konec listopadu. „Práce by měly začít se zahájením stavební sezony,“ dodal Mátl.

Samotná silnice se rozšíří o téměř tři metry, aby mohl vzniknout střední dělicí pás, jízdní pruhy budou širší. Jde o úsek, který začíná u mimoúrovňové křižovatky pod vyústěním Pisáreckých tunelů až po vjezdovou bránu na výstaviště číslo 4. Cílem je zvýšit bezpečnost provozu a přizpůsobit šířku a uspořádání vozovky tak, aby to odpovídalo významu a zatížení silnice, po které denně projede okolo 17 tisíc aut.

Součástí investice bude i budování nové dopravní infrastruktury pro budoucí multifunkční halu. Mimo jiné vznikne i lávka pro pěší a cyklisty, která přes Bauerovu propojí parkoviště s koupalištěm Riviera. Druhá lávka vznikne u velodromu. Úrovňové přechody pro chodce zcela zmizí.

Po nové obslužné komunikaci budou jezdit autobusy MHD. Touto přestavbou zanikne možnost sjíždět z parkoviště táhnoucího se podél výstavního areálu. Pro hasiče a policisty ale zůstane zachovaná možnost vyjíždět z jejich střediska oběma směry.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.