Rekonstrukce Bauerovy ulice u výstaviště může začít

autor: | 9. 1. 2023 | Články

Foto: Bauerova ulice – ilustrační foto

Za 549 milionů korun opraví část silnice I/42 v Pisárkách firma IMOS Brno, která z šesti uchazečů vyhrála výběrové řízení na zhotovitele této dopravní investice. Jedná se o společnou akci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), města a Tepláren Brno.

„Na stavbu je vydáno stavební povolení,“ řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Soutěž vypsaná v dubnu minulého roku se kvůli dotazům uchazečů protahovala, termín odevzdání nabídek byl posunut na konec listopadu. „Práce by měly začít se zahájením stavební sezony,“ dodal Mátl.

Samotná silnice se rozšíří o téměř tři metry, aby mohl vzniknout střední dělicí pás, jízdní pruhy budou širší. Jde o úsek, který začíná u mimoúrovňové křižovatky pod vyústěním Pisáreckých tunelů až po vjezdovou bránu na výstaviště číslo 4. Cílem je zvýšit bezpečnost provozu a přizpůsobit šířku a uspořádání vozovky tak, aby to odpovídalo významu a zatížení silnice, po které denně projede okolo 17 tisíc aut.

Součástí investice bude i budování nové dopravní infrastruktury pro budoucí multifunkční halu. Mimo jiné vznikne i lávka pro pěší a cyklisty, která přes Bauerovu propojí parkoviště s koupalištěm Riviera. Druhá lávka vznikne u velodromu. Úrovňové přechody pro chodce zcela zmizí.

Po nové obslužné komunikaci budou jezdit autobusy MHD. Touto přestavbou zanikne možnost sjíždět z parkoviště táhnoucího se podél výstavního areálu. Pro hasiče a policisty ale zůstane zachovaná možnost vyjíždět z jejich střediska oběma směry.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.