Premiéra projektu Daruj kelímek vynesla téměř tři miliony korun

autor: | 10. 1. 2023 | Články

Foto: TIC Brno

Skončily Vánoce, skončil také první ročník jedinečného dobročinného projektu Daruj Kelímek. Takřka tři miliony korun nyní putují k 18 neziskovým organizacím. Symbolické šeky s vybranými částkami si na Tři krále na Moravském náměstí u Jošta převzali zástupci všech zúčastněných organizací. Kromě darování kelímků mohli lidé přispívat i na transparentní účet.

Projekt vymysleli a spolek Daruj Kelímek založili tři tradiční prodejci nápojů z vánočních trhů Ondřej Šibřina, Adam Vodička a Ondřej Reich. Na realizaci se dále podílela městská část Brno-střed a Turistické informační centrum Brno Jsme nadšení z výsledků sbírky. Moc bych si přál, aby se z darování kelímků stala nová brněnská tradice. Necelé tři miliony v prvním ročníku jsou skvělý výsledek a věřím, že je velká šance, aby se z toho tradice stala,“ uvedl za autory nápadu Ondřej Šibřina.

Do provozu tří stánků se zapojilo na 70 dobrovolníků a brigádníků. Vybralo se více než 57 tisíc kelímků a celková vybraná částka včetně příspěvků na transparentní účet dosáhla 2 856 750 korun. Nejštědřejším dnem byla sobota 17. prosince, kdy návštěvníci trhů darovali prostřednictvím kelímků 190 300 korun.

Organizátoři i partneři věří, že z jedinečného charitativního záměru vytvoří tradici a neodmyslitelnou součást Brněnských Vánoc. „Brno bylo prvním městem u nás, které zavedlo vratný systém obalů na vánočních trzích. Projekt Daruj Kelímek je jeho velmi smysluplným rozšířením a jsem ráda, že jsme jeho součástí,“ konstatovala ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.