Premiéra projektu Daruj kelímek vynesla téměř tři miliony korun

autor: | 10. 1. 2023 | Články

Foto: TIC Brno

Skončily Vánoce, skončil také první ročník jedinečného dobročinného projektu Daruj Kelímek. Takřka tři miliony korun nyní putují k 18 neziskovým organizacím. Symbolické šeky s vybranými částkami si na Tři krále na Moravském náměstí u Jošta převzali zástupci všech zúčastněných organizací. Kromě darování kelímků mohli lidé přispívat i na transparentní účet.

Projekt vymysleli a spolek Daruj Kelímek založili tři tradiční prodejci nápojů z vánočních trhů Ondřej Šibřina, Adam Vodička a Ondřej Reich. Na realizaci se dále podílela městská část Brno-střed a Turistické informační centrum Brno Jsme nadšení z výsledků sbírky. Moc bych si přál, aby se z darování kelímků stala nová brněnská tradice. Necelé tři miliony v prvním ročníku jsou skvělý výsledek a věřím, že je velká šance, aby se z toho tradice stala,“ uvedl za autory nápadu Ondřej Šibřina.

Do provozu tří stánků se zapojilo na 70 dobrovolníků a brigádníků. Vybralo se více než 57 tisíc kelímků a celková vybraná částka včetně příspěvků na transparentní účet dosáhla 2 856 750 korun. Nejštědřejším dnem byla sobota 17. prosince, kdy návštěvníci trhů darovali prostřednictvím kelímků 190 300 korun.

Organizátoři i partneři věří, že z jedinečného charitativního záměru vytvoří tradici a neodmyslitelnou součást Brněnských Vánoc. „Brno bylo prvním městem u nás, které zavedlo vratný systém obalů na vánočních trzích. Projekt Daruj Kelímek je jeho velmi smysluplným rozšířením a jsem ráda, že jsme jeho součástí,“ konstatovala ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.