Přímé spojení Brna s letištěm ve Vídni bylo spuštěno

autor: | 12. 12. 2022 | Články

Foto: letiště Vídeň, ilustrační foto

Novinkou jsou od 11. prosince spoje Brna s vídeňským letištěm bez přestupování. Jejich provoz je spolufinancován z rozpočtu města Brna. Spoj RJ 1028 vyjíždí ve 21:15 z letiště Schwechat, příjezd do Brna je po 23. hodině. Spoj RJ 1029 pak z Brna odjíždí ve 3:48, příjezd na vídeňské letiště je před šestou hodinou.

Už první jízdu ale včera provázely problémy a vlak na vídeňské letiště nedojel. Důvodem byla sněhová kalamita, která způsobila závadu na trakčním vedení mezi Prahou a Brnem. Kvůli velkému zpoždění rakouská strana tomuto spoji neumožnila dojet na vídeňské letiště. RegioJet ale zajistil cestujícím náhradní autobusovou dopravu. Vlaková souprava měla přijet na vídeňské letiště ve 20:45 a o půl hodiny později odvézt cestující z letiště do Brna.

Od 12. prosince do 19. února bude v závazku takzvané veřejné služby jezdit jeden ranní vlak do Vídně a večerní zpět do Brna každé pondělí, středu, pátek a neděli s výjimkou svátků 25. prosince a na Nový rok. „V období od 20. února do 10. června příštího roku bude toto spojení fungovat denně. Souhrnně půjde v tomto zkušebním provozu o 299 samostatných jízd,“ sdělila už dříve primátorka Markéta Vaňková. Město za celé smluvní období dopravci zaplatí 9,5 milionu korun.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.