Miniseriál Dobré ráno, Brno! pronikne humorně do zákulisí pořadu

autor: | 14. 12. 2022 | Články

Foto: Česká televize

Česká televize vysílá od pondělí do pátku na dvojce střídavě z Brna a z Ostravy pořad Dobré ráno. V novém roce uvede osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno!

Režisér a spoluautor scénáře Jan Prušinovský natočil pro Českou televizi již čtvrtý seriál, tentokrát na základě vlastního zážitku. Byl totiž hostem živě vysílaného pořadu z brněnského studia a v jeho kulisách pak také svoji myšlenku natočil. Nový seriál z prostředí, které zažil na vlastní kůži naživo, představil spolu s dalšími tvůrci v úterý v Brně.

Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří pořad vysílají, nejsou zase tak vzdálené životu, jaký vedu já. Připadalo mi, že tohle všechno nějak znám, a zdálo se mi to komicky absurdní,“ zavzpomínal Prušinovský. Cílem ranní show je pozitivně naladit diváky do nastávajícího dne.

Ti tentokrát nahlédnou vedle kulis televizního studia i do soukromí hrdinů, jejichž rána nejsou vždycky veselá a podle jejich představ. Režisér, milovník piva a žen, i jeho kolegové musejí být připraveni na různá nečekaná překvapení jako například výpadek techniky, na selhání jedince nebo na nečekaný příval katastrof.

I známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně smyšlené postavy. „Třeba Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy,“ prozradil Prušenovský.

Režiséra ranního vysílání hraje Jan Kolařík, roli televizního kuchaře Slávek Bilský, předpověď počasí dělá Simona Lewandowska. V roli moderátorů se představí Zuzana Zlatohlávková. a Ondřej Kokorský.

Česká televize první díl seriálu Dobré ráno, Brno! odvysílá 9. ledna. Pro nedočkavce jej ale na svém i-vysílání nabídne už na Silvestra.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.