Policisté stíhají sedm lidí a dvě právnické osoby

autor: | 19. 10. 2022 | Články

Foto: Filip Leder / brnojebozi.cz

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Kauza se týká privatizace městských domů, činnosti městské firmy a dotačních podvodů. Dotčenou firmou má být Pískovna Černovice.

Policisté z NCOZ zasahovali v Brně v úterý a zadrželi deset lidí. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli v černovické pískovně i u jednatele zdejší firmy a černovického místostarosty Jiřího Hasoně (KDU-ČSL).

O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie kromě jiných i místopředsedu KDU-ČSL, dosavadního prvního náměstka primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí  Petra Hladíka. Ten v úterý v prohlášení uvedl, že policii poskytne součinnost a že není z ničeho obviněný. Z dnešního jednání Rady města Brna se ale omluvil.

Na první pohled dvě zcela odlišné záležitosti podle informací serveru Novinky.cz propojují osoby podnikatele Michala Horkého a brněnského lidovce Filipa Ledera, který byl hlavním vyjednavačem za stranu v povolebním vyjednávání na magistrátu a který se má stát novým starostou městské části Žabovřesky.

Detektivové soudí, že se majitel taxikářské firmy Horký společně s dalšími za pomoci uplácení dostal k výhodné privatizaci bytových domů a způsobil tak městu škodu velkého rozsahu. Kromě toho se údajně obohacoval na úkor Pískovny Černovice díky smlouvě, která byla pro tuto městskou společnost nevýhodná.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.