Policisté stíhají sedm lidí a dvě právnické osoby

autor: | 19. 10. 2022 | Články

Foto: Filip Leder / brnojebozi.cz

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Kauza se týká privatizace městských domů, činnosti městské firmy a dotačních podvodů. Dotčenou firmou má být Pískovna Černovice.

Policisté z NCOZ zasahovali v Brně v úterý a zadrželi deset lidí. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli v černovické pískovně i u jednatele zdejší firmy a černovického místostarosty Jiřího Hasoně (KDU-ČSL).

O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie kromě jiných i místopředsedu KDU-ČSL, dosavadního prvního náměstka primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí  Petra Hladíka. Ten v úterý v prohlášení uvedl, že policii poskytne součinnost a že není z ničeho obviněný. Z dnešního jednání Rady města Brna se ale omluvil.

Na první pohled dvě zcela odlišné záležitosti podle informací serveru Novinky.cz propojují osoby podnikatele Michala Horkého a brněnského lidovce Filipa Ledera, který byl hlavním vyjednavačem za stranu v povolebním vyjednávání na magistrátu a který se má stát novým starostou městské části Žabovřesky.

Detektivové soudí, že se majitel taxikářské firmy Horký společně s dalšími za pomoci uplácení dostal k výhodné privatizaci bytových domů a způsobil tak městu škodu velkého rozsahu. Kromě toho se údajně obohacoval na úkor Pískovny Černovice díky smlouvě, která byla pro tuto městskou společnost nevýhodná.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

https://www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/

Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/
... See MoreSee Less

3 weeks ago
BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️

BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️ ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Comment on Facebook

Mezitím u nás v baráku, kde bydlí převážně studenti

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.