Další trestní kauzy v brněnské politice? Policie zasahovala u lidovců

autor: | 18. 10. 2022 | Články

Foto: petrhladik.cz

V posledních dnech rezonuje Brnem korupční kauza spojená s politikem ODS Otakarem Bradáčem a realitním makléřem Zdeňkem Červinkou. Spolu s dalšími šesti osobami jsou obviněni z přidělování obecních bytů za úplatky. Kromě Bradáče a Červinky patří mezi obviněné také Radim Suchánek, dnes již bývalý politik hnutí ANO. Úspěšně kandidoval v komunálních volbách v brněnských Černovicích, ale pod vlivem kauzy složil získaný mandát a členství v hnutí ANO ukončil.

V úterý zasahovala v Brně opět Národní centrála proti organizovanému zločinu. Zásah ale nesouvisí s korupční kauzou Brna-střed. Policie totiž zasahovala v kanceláři prvního náměstka primátorky Petra Hladíka z KDU-ČSL, který v současné době usiluje o post ministra životního prostředí. Hladík podle jeho slov není obviněn a policie ho pouze požádala o podání vysvětlení. Zatímco u Petra Hladíka zabavovala policie dokumenty v kanceláři, u Jiřího Hasoně (KDU-ČSL), který vykonával funkci místostarosty Černovic, provedla domovní prohlídku. Policisté úřadovali také v areálu Pískovny Černovice, firmy vlastněné tamní městskou částí. V ní Hasoň vykonává funkci jednatele. Podle dostupných zdrojů se zásah policie týká také podnikatele Michala Horkého a jeho manželky Markéty. Horký je považován za šedou eminenci brněnské KDU-ČSL a veřejnosti je známý hlavně díky podivné transakci s pozemky pod brněnským letištěm.

Z dosavadních informací je zřejmé, že policejní zásah má souvislost s privatizacemi domů vlastněných městem a také aktivitami černovické pískovny. Případ dozoruje státní zástupkyně Petra Lastovecká. K probíhající kauze uvedla, že z důvodu existence vazebních důvodů bylo zadrženo celkem deset osob. Podezřelí jsou ze spáchání zvlášť závažného zločinu účast na organizované zločinecké skupině.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.