Další trestní kauzy v brněnské politice? Policie zasahovala u lidovců

autor: | 18. 10. 2022 | Články

Foto: petrhladik.cz

V posledních dnech rezonuje Brnem korupční kauza spojená s politikem ODS Otakarem Bradáčem a realitním makléřem Zdeňkem Červinkou. Spolu s dalšími šesti osobami jsou obviněni z přidělování obecních bytů za úplatky. Kromě Bradáče a Červinky patří mezi obviněné také Radim Suchánek, dnes již bývalý politik hnutí ANO. Úspěšně kandidoval v komunálních volbách v brněnských Černovicích, ale pod vlivem kauzy složil získaný mandát a členství v hnutí ANO ukončil.

V úterý zasahovala v Brně opět Národní centrála proti organizovanému zločinu. Zásah ale nesouvisí s korupční kauzou Brna-střed. Policie totiž zasahovala v kanceláři prvního náměstka primátorky Petra Hladíka z KDU-ČSL, který v současné době usiluje o post ministra životního prostředí. Hladík podle jeho slov není obviněn a policie ho pouze požádala o podání vysvětlení. Zatímco u Petra Hladíka zabavovala policie dokumenty v kanceláři, u Jiřího Hasoně (KDU-ČSL), který vykonával funkci místostarosty Černovic, provedla domovní prohlídku. Policisté úřadovali také v areálu Pískovny Černovice, firmy vlastněné tamní městskou částí. V ní Hasoň vykonává funkci jednatele. Podle dostupných zdrojů se zásah policie týká také podnikatele Michala Horkého a jeho manželky Markéty. Horký je považován za šedou eminenci brněnské KDU-ČSL a veřejnosti je známý hlavně díky podivné transakci s pozemky pod brněnským letištěm.

Z dosavadních informací je zřejmé, že policejní zásah má souvislost s privatizacemi domů vlastněných městem a také aktivitami černovické pískovny. Případ dozoruje státní zástupkyně Petra Lastovecká. K probíhající kauze uvedla, že z důvodu existence vazebních důvodů bylo zadrženo celkem deset osob. Podezřelí jsou ze spáchání zvlášť závažného zločinu účast na organizované zločinecké skupině.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.