Park na Moraváku je otevřený, zbývá dokončit kavárnu

autor: | 22. 11. 2022 | Články

Foto: Aleš Pelikán, redaktor

Nová podoba centrálního brněnského parku vzešla z architektonické soutěže, ve které v roce 2016 zvítězil návrh od Consequence forma architects. Stavební práce začaly 1. března.

Centrální plochu nově tvoří vodní plochy s mlžnými tryskami a obepíná ji dřevěný sedací lem. Bude sloužit k pořádání divadelních představení nebo koncertů. Součástí parku jsou také desítky herních prvků pro děti a pískoviště. Velká pozornost byla věnována zeleni. Vedle stávajících zde přibylo 77 nových stromů, 68 keřů a vysázeno bylo 36 tisíc trvalek. Na jaře zde vykvetou cibuloviny a budou dosazeny letničky. Byl vytvořen kvalitní systém hospodaření s dešťovou vodou, která se nebude ztrácet v kanalizaci, ale bude sloužit k zavlažování.

Rekonstrukce stála 132,5 milionu korun. Částkou 95,5 milionu se ní podílelo město, zbytek zaplatila městská část Brno-střed. Ta také financovala deseti miliony ostatní náklady. Například na ošetření kořenových zón stromů, které v parku zůstaly nebo na pokácení těch dřevin, na nichž se už podepsalo stáří.

V severní části parku směrem k ulici Koliště a bývalé Moravské typografii bude ještěkavárna s venkovní terasou a s veřejnýmitoaletami. Jak uvedla tisková mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová, kavárna včetně WC bude hotova po Novém roce. Čeká nás výběrové řízení na provozovatele kavárny. Pokud vše proběhne bez problémů a rada městské části vyhlásí vítěze, počítáme s tím, že otevře na jaře. Rekonstruovaný park tak vedle relaxace a kultury nabídne lidem i občerstvení,“ řekla Dobešová.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.