Nová obousměrná nízkopodlažní tramvaj je v Brně

autor: | 12. 10. 2022 | Články

Foto: DPMB

Do medlánecké vozovny dorazila dnes před třetí hodinou ranní první nová tramvaj Škoda ForCity Smart 45T. Postupně jich má Dopravní podnik města Brna nakoupit až 40. Přeprava od výrobce Škoda Transportation trvala z Plzně přes sedm hodin. Tato obousměrná tramvaj nové generace má postupně nahradit stárnoucí vozidla KT8D5 z 80. a 90. let minulého století.. Tramvaj nyní projde technicko-bezpečnostní zkouškou, poté začnou zkoušky předepsané Drážním úřadem a provoz bez cestujících. Lidé by se jí měli svézt poprvé v polovině prosince.

Brno má smlouvu zatím na nákup pěti tramvají, rámcová smlouva umožňuje nakoupit až čtyřicet vozidel. Společnost Škoda Transportation podepsala smlouvu na dodávku nových obousměrných tramvají s dopravním podnikem loni v únoru. Jde o největší zakázku na tramvaje v tuzemsku za posledních deset let. Smlouva má hodnotu přibližně 2,4 miliardy korun, jedna přijde zhruba na 60 milionů korun.

„Tramvaje Škoda ForCity Smart 45T plní všechny naše požadavky na moderní, funkční a pohodlné vozy. Jedná se o obousměrná, kapacitní, klimatizovaná a plně nízkopodlažní vozidla, která budou plnit nejnovější normy a standardy z hlediska bezpečnosti,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Z hlediska výbavy bude klimatizovaný interiér doplněný čalouněnými sedadly, nerezovými madly, širokoúhlými informačními LCD monitory a USB nabíječkami. Pro větší bezpečnost budou čelní skla vybavena vyhříváním. V porovnání se stávajícími vozidly KT8 mají tyto tramvaje větší počet míst k sezení. Na každé straně bude cestujícím k nástupu a výstupu sloužit pětice dveří.

Tramvaje budou nasazeny na linku číslo 8 z Líšně k Univerzitnímu kampusu MU a Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.