EKOFILM letos nabízí Rodinný den

autor: | 11. 10. 2022 | Články

Foto:

Ve středu 12. října začne 48. ročník filmového festivalu EKOFILM. Ten se zaměřuje na snímky s tematikou životního prostředí a snaží se i svým doprovodným programem poukázat na různá aktuální a ožehavá témata. Potrvá do soboty 15. října a je pro všechny návštěvníky zdarma.

Kromě desítek soutěžních i nesoutěžních filmů z České republiky i ze zahraničí, které budou soutěžit v několika kategoriích, nabídne festival přednášky a workshopy s odborníky, diskuze a besedy se zajímavými hosty i tvůrci soutěžních filmů a nebude chybět ani večerní koncert a další kulturní program.

V hlavní soutěži se letos utká 25 dokumentů, na jednotlivé projekce je možné si rezervovat místo na www.ekofilm.cz. Promítat se bude v kině Scala na Moravském náměstí, v sále společenského centra na radnici městské části Brno-střed v Dominikánské ulici, na Fakultě sociálních studií MU a v EKODÓMU na náměstí Svobody.

Doprovodný program zahájí ve středu na FSS v Joštově ulici beseda, jejímž tématem bude připravenost Česka na klimatické a ekologické výzvy. Začíná v 16 hodin v učebně P31. Následovat bude koncert kapely Zrní, která vystoupí od 18.30 na náměstí Svobody. V sobotu se uskuteční Rodinný den, kdy se zájemci naučí opravit své kolo díky zážitkovému programu s Bike Kitchen Brno, dozví se, jak správně mléčně kvasit nebo se ponoří do virtuální reality.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.