EKOFILM letos nabízí Rodinný den

autor: | 11. 10. 2022 | Články

Foto:

Ve středu 12. října začne 48. ročník filmového festivalu EKOFILM. Ten se zaměřuje na snímky s tematikou životního prostředí a snaží se i svým doprovodným programem poukázat na různá aktuální a ožehavá témata. Potrvá do soboty 15. října a je pro všechny návštěvníky zdarma.

Kromě desítek soutěžních i nesoutěžních filmů z České republiky i ze zahraničí, které budou soutěžit v několika kategoriích, nabídne festival přednášky a workshopy s odborníky, diskuze a besedy se zajímavými hosty i tvůrci soutěžních filmů a nebude chybět ani večerní koncert a další kulturní program.

V hlavní soutěži se letos utká 25 dokumentů, na jednotlivé projekce je možné si rezervovat místo na www.ekofilm.cz. Promítat se bude v kině Scala na Moravském náměstí, v sále společenského centra na radnici městské části Brno-střed v Dominikánské ulici, na Fakultě sociálních studií MU a v EKODÓMU na náměstí Svobody.

Doprovodný program zahájí ve středu na FSS v Joštově ulici beseda, jejímž tématem bude připravenost Česka na klimatické a ekologické výzvy. Začíná v 16 hodin v učebně P31. Následovat bude koncert kapely Zrní, která vystoupí od 18.30 na náměstí Svobody. V sobotu se uskuteční Rodinný den, kdy se zájemci naučí opravit své kolo díky zážitkovému programu s Bike Kitchen Brno, dozví se, jak správně mléčně kvasit nebo se ponoří do virtuální reality.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.