Neziskovky ocenily významné osobnosti. Prvenství získala zkušená pěstounka

autor: | 7. 12. 2022 | Články

Foto: ANNO JMK

Neziskovky každoročně oceňují významné osobnosti, které svojí činností významně pomáhají svému okolí. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku ankety Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje, kterou pořádá Asociace nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje, se uskutečnilo v úterý v reprezentačních prostorách Staré radnice v Brně. Již osmá anketa v řadě si klade za cíl zviditelnit nezastupitelné místo významných osobností v širokém spektru nabídky činností neziskových organizací v Jihomoravském kraji.

Oceňeným nominantům osobně pogratulovala primátorka Markéta Vaňková a radní Brna-středu Jan Mandát. Statutární město Brno i městská část Brno-střed jsou dlouhodobými partnery Asociace nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje a finančně podporují její činnost.

Z oceněných zástupců neziskového sektoru získala nejvíce hlasů paní Milada Temcsáková. Po 8 letech práce jako terénní pečovatelka pracuje paní Temcsáková od roku 2014 jako pěstounka na přechodnou dobu. Vychovala 3 vlastní děti, nyní má v přechodné péči už osmé dítě.

Děti přicházejí k přechodným pěstounům zpravidla jako novorozeňata a měly by zůstat maximálně jeden rok, není však výjimkou, že trvá déle, než jsou umístěny do stálé rodiny, ať už pěstounské nebo adoptivní.

Kromě svého povolání provozuje paní Milada Temcsáková od začátku roku 2020 Koníkovský skládek potřeb pro pěstouny a matky v nouzi. Za tu dobu jím prošlo téměř 150 klientů.

Jako ocenění získala paní Temcsáková obraz od malíře Vladimíra Kiseljova, který převzala z rukou předsedy asociace neziskovek Jaromíra Hrona a primátorky Markéty Vaňkové.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.