KLIKbus skončil, jeho pokračování brání současná legislativa

autor: | 8. 12. 2022 | Články

Foto: DPMB

Projekt dopravního podniku KLIKbus bohužel skončil. Jak Brněnský hlas před časem informovaldopravní podnik zavedl v říjnu v Masarykově čtvrti na dva měsíce novou službu, která byla pro zájemce zdarma. Ti si vůz objednali přes mobilní aplikaci, navolili si výchozí bod a místo, kde chtějí vystoupit. Cestujícímu následně přišlo oznámení na mobil, kde na něj minibus čeká. Vprovozu byl denně od 6 do 22 hodin do 17. listopadu. Od té doby se vyhodnocují data, jaký byl vůbec o novinku zájem. Minibus dala k dispozici společnost Citya.

Zkušební provoz ale skončil a další pokračování služby neumožňuje česká legislativa. Co je ovšem jasné už teď, že nejsme tuto službu schopni provozovat v závazku veřejné služby bez patřičné změny legislativy. Ta dnes definuje dopravní obslužnost jednoznačnou trasou a seznamem zastávek,“ řekl dopravní ředitel DPMB Jan Seitl.

Podle něj by pomohlo, kdyby zákon umožňoval, aby bylo na nějakém území možné mimo špičku nasadit menší vozidlo namísto autobusu, který v dané časy jezdí poloprázdný a jeho provoz je tak nerentabilní. Apely na změnu legislativy jsou i z jiných měst, takže si myslím, že se o tom bude debatovat,“ sdělil Seitl.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.