Nedělní vyřazení trolejbusů: speciální jízdy budou zdarma

autor: | 21. 1. 2023 | Články

Foto: DPMB

Brno se v neděli rozloučí s kloubovými trolejbusy 22Tr. Provoz tohoto typu trolejbusu končí v moravské metropoli po devatenácti letech. Dopravní podnik města Brna k této příležitosti vypraví v neděli naposledy kloubové trolejbusy Škoda 22Tr do pravidelného provozu.

Na svých stránkách zveřejnil DPMB speciální jízdní řád. Trolejbusy vyjedou z komínské vozovny v 9:42 a 9:56 na okružní trasu připomínající svým tvarem osmičku. Povede přes Žabovřesky, Kounicovu, Úvoz, Mendlovo náměstí a Pisárky do Kohoutovic a Nového Lískovce. Jízda na těchto speciálních spojích bude zdarma.

Z původních osmi kusů zbývají poslední dva. V 15:50 se sjedou ve smyčce Nemocnice Bohunice, kde proběhne společné focení. Následně odjedou v konvoji přes centrum města do vozovny Komín.

Vyřazení tohoto typu umožnila především dodávka nových trolejbusů Škoda 27Tr. V Brně jich jezdilo jen osm. Jeden z nich prochází nyní renovací do původního stavu.

Nejde ale o jediné vyřazení starších typů vozů v brněnské MHD. Na jaře v našem vozovém parku budou končit trolejbusy 14Tr. Letošní rok bude pomyslnou tečkou i za provozem tramvají K2 a autobusů Karosa,“ řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.