Nedělní vyřazení trolejbusů: speciální jízdy budou zdarma

autor: | 21. 1. 2023 | Články

Foto: DPMB

Brno se v neděli rozloučí s kloubovými trolejbusy 22Tr. Provoz tohoto typu trolejbusu končí v moravské metropoli po devatenácti letech. Dopravní podnik města Brna k této příležitosti vypraví v neděli naposledy kloubové trolejbusy Škoda 22Tr do pravidelného provozu.

Na svých stránkách zveřejnil DPMB speciální jízdní řád. Trolejbusy vyjedou z komínské vozovny v 9:42 a 9:56 na okružní trasu připomínající svým tvarem osmičku. Povede přes Žabovřesky, Kounicovu, Úvoz, Mendlovo náměstí a Pisárky do Kohoutovic a Nového Lískovce. Jízda na těchto speciálních spojích bude zdarma.

Z původních osmi kusů zbývají poslední dva. V 15:50 se sjedou ve smyčce Nemocnice Bohunice, kde proběhne společné focení. Následně odjedou v konvoji přes centrum města do vozovny Komín.

Vyřazení tohoto typu umožnila především dodávka nových trolejbusů Škoda 27Tr. V Brně jich jezdilo jen osm. Jeden z nich prochází nyní renovací do původního stavu.

Nejde ale o jediné vyřazení starších typů vozů v brněnské MHD. Na jaře v našem vozovém parku budou končit trolejbusy 14Tr. Letošní rok bude pomyslnou tečkou i za provozem tramvají K2 a autobusů Karosa,“ řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.