Na Nopově vznikne nový, moderní domov pro seniory

autor: | 28. 7. 2022 | Články, Události

Foto: tisková zpráva MMB

Vůbec poprvé v Brně vznikne nový domov pro seniory díky partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem. Na Nopově místo nynějšího domova vyroste nová budova, proměnou projde i okolí. To vše se děje na základě vysoutěžené koncese, kterou partnerská společnost bude držet po dobu 30 let.

Domov pro seniory na Nopově ulici v Židenicích dlouhodobě neodpovídá moderním standardům pro tato zařízení. Postupem času se ukázalo, že nejvhodnějším řešením není rekonstrukce, ale zcela nová budova „ušitá“ přímo na míru potřebám seniorů.

Po demolici starého objektu tu vyroste nový s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím, který nabídne celkem 300 lůžek, což je o 75 více než v původním. Součástí bude také solitérní zahrada, zelená střecha a pobytová terasa na každém z pater. V jednotlivých podlažích bude celkem 10 oddělení – na každém patře dvě –, která budou mít svoje společné prostory, terapeutické místnosti i zázemí pro pracovníky.

Aktuálně začínají projekční práce, se stavbou by se mělo začít v roce 2024. První obyvatelé by se mohli do domova nastěhovat na počátku roku 2027.

Spolupráce veřejného a soukromého sektoru – tedy města Brna a skupiny BeneVita – znamená, že koncesionář bude stavět na pozemcích města, které však stále budou majetkem Brna. Stejně tak bude i zcela nová a moderní budova domova pro seniory od počátku stavěna pro město a zůstane v jeho majetku. Koncesionář následně bude domov provozovat, a to na základě smlouvy po dobu 30 let. Město bude investici splácet na základě „služebného“ za dostupná lůžka. Po uplynutí lhůty stanovené v koncesi se Brno stane i provozovatelem tohoto domova pro seniory.

Provoz bude hrazen podle systému, který je běžný i v ostatních domovech pro seniory, tedy úhradami od klientů ve výši stanovené ministerskou vyhláškou, příspěvkem na péči, částečně i úhradami od zdravotních pojišťoven. Počítá se také s příspěvky ze státního rozpočtu a od Jihomoravského kraje.

Zdroj: tisková zpráva MMB

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.