Most přes Svratku je poškozený, Správa železnic omezí provoz

autor: | 22. 12. 2022 | Články

Foto: Správa železnic

Od dnešního večera bude zásadně omezena železniční doprava na mostě přes řeku Svratku při ulici Uhelná. Důvodem je náhlé a výrazné zhoršení jeho stavu. Podle Správy železnic škody způsobila výstavba protipovodňové ochrany v této části Brna, kterou buduje město.

Kontrola mostu odhalila poškození pilířů a jedné klenby. V blízkosti základů mostu probíhá aktuálně stavební činnost, která nebyla se Správou železnic projednána. Jde zejména o zřízení štětovnicové stěny v korytě řeky,“ sdělil mluvčí Správy železnic (SŽ) Jan Nevola.

Rozsah poškození je podle SŽ natolik závažný, že je nutno dlouhodobě vyloučit jednu kolej pro vlaky na trase Brno hlavní nádraží – Jihlava a ve směru na Břeclav. Mezinárodní rychlíky z Prahy do Budapešti a Štýrského Hradce pojedou 23. prosince přes dolní nádraží. Toto opatření se týká také linek IDS JMK na trati Tišnov – Hrušovany u Brna / Židlochovice.

V úseku mezi hlavním a dolním nádražím a zpět bude pro vlaky dálkové i regionální dopravy zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava v intervalu cca 10 minut.

Ve svátečních dnech 24. až 26. prosince kvůli značného poklesu osobní dopravy budou všechny vlaky vedeny přes hlavní nádraží. Poté budou opět odkloněny přes dolní nádraží.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.