Ledovka působí problémy v dopravě a zejména chodcům

autor: | 20. 12. 2022 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Předpovědi meteorologů se naplnily a Česko sevřela ledovka. V Brně už večer vyjely do ulic sypače a ani dopraváci nic nenechali náhodě a na tramvajové a trolejbusové tratě poslali speciální vozidla, která z drátů odstraňují námrazu.

„Až na jeden spoj jezdíme od rána bez problémů podle jízdních řádů,“ sdělila dopoledne Brněnskému hlasu tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Doležalová. Jen s malým zpožděním do 15 minut, jak informují webové stránky Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, jezdí regionální vlaky.

Horší situace je na silnicích. Zhoršená sjízdnost v důsledku náledí s teplotami pod nulou je příčinou nepravidelností a zdržení autobusových spojů cca 5 až 15 minut. „Některé nesjízdné úseky jsou stále bez obsluhy. Největší potíže evidujeme v širším okolí Moravského Krumlova, Kuřimi, Tišnova, Boskovic, Letovic adále v okolí Brna,“ uvádí web IDS JMK v sekci Mimořádné události.

Potíže jsou ale nejen v dopravě. Špatně schůdné jsou chodníky pokryté ledovou krustou. Zdravotníci v Brně od rána vyjížděli k mnoha úrazům chodců způsobeným právě pádem na zledovatělý chodník. Nebezpečí ale číhá na chodce i shora, a to možným uvolněním přemrzlých sněhových převisů ze střech budov a jejich pádu na chodník.

Za jejich odstranění a zamezení možných zranění odpovídají majitelé a správci nemovitostí. Takováto místa je třeba označit cedulí a podle závažnosti nebezpečí na jejich uvolnění přivolat hasiče.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.